В Україні з 9 по 24 липня змінять графіки відключень світла. В кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень.
Про це повідомляє пресслужба “Укренерго“.
“Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку – взимку та влітку – і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Практичні поради для зменшення споживання електроенергії в побуті
Коли не буде відключень
У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:
– 9 липня: Дніпропетровська область;
– 10 липня: м. Київ;
– 11 липня: Київська, Хмельницька області;
– 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
– 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
– 18 липня: Волинська, Львівська, Чернівецька області;
– 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
– 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
– 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.
Як зазначили “Укренерго”, день без відключень дасть можливість визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. “Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Зонні тарифи на електроенергію: чому вони вигідні та як їх підключити
Також аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами.
“Крім того, ми зможемо отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проекти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону”, – пояснили в “Укренерго”.
Валерія Пепеля