Агролайф / LOL     21 липня 2020 18:56

Їжте сарану: три нетрадиційних способи перемогти нашестя комах

Вчені розробляють нові способи боротьби з сараною, нашестя якої загрожує голодом Східній Африці і Аравійському Півострову

Вчені розробляють нові способи боротьби з сараною, нашестя якої загрожує голодом ряду регіонів планети. Багатокілометрові хмари цих шкідників знищують усю зелень на своєму шляху на Африканському континенті, а інформація про боротьбу із цими шкідниками нагадує фронтові повідомлення. Очікується, що невдовзі Східну Африку та Ємен накриє чергова хвиля сарани, чому сприяють волога погода та численні циклони.

Дослідники Міжнародного центру фізіології та екології комах активно експериментують із новими способами знищення сарани. Про це повідомляє Thomson Reuters.

Читайте: Ціни на пшеницю протягом 10 років зростати не будуть – FAO 

На перший погляд, найпростіший спосіб – обприскування інсектицидами. Однак з огляду на широке розповсюдження шкідників, це спричиняє знищення багатьох корисних комах. Тому більш ефективним видається застосування специфічного ізоляту певних видів грибів, який вбиває винятково сарану. Ця технологія вже опрацьовується у Східній Африці.

Ще один оригінальний спосіб боротьби із сараною ґрунтується на тому, що особини різного віку цього виду мають специфічний запах. Якщо внести на хмару молодняку сарани феромон дорослих особин, то у групі починається масовий канібалізм, дезорієнтація, розпадання хмари.

І, нарешті, фахівці Міжнародного центру фізіології та екології комах нагально рекомендують ловити сітками та іншими знаряддями сарану та вживати її в їжу. За їх словами це дуже поживна високобілкова їжа, із якої можна приготувати чимало смачних страв.

Нагадаємо раніше Landlord повідомляв про те, що Держгеокадастр виявив факти подвійної приватизації землі.

Фото: Insider

Читайте також