Агролайф

Аграрії попереджають, що Україна перебуває на порозі овочевої кризи уже в найближчі тижні

Значний дефіцит овочевої продукції може виникнути в Україні найближчими днями.

Про це розповів власник компанії ТОВ «СП «ПАЕК» Юрій Кормишкін у Facebook.

«Хочу висловити свою думку у зв’язку із ситуацією в овочівництві Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. З аномальною спекою, яка накрила країну, особливо наш Південь, змушений підняти питання кризової ситуації не тільки з урожайністю овочів, а й взагалі їх наявності. Це катастрофа, яка може сягнути загальнодержавного рівня. Усе горить!!!» — розповідає Юрій Кормишкін.

За словами власника агрохолдингу, сьогодні на полі 45-47 градусів, температура ґрунту сягає 68-70 градусів. Не рятує навіть наявність поливу. Овочі просто печуться на сонці. Поливати вдень не можна, а тієї вологи, яку дають в нічний час недостатньо. Випаровування вологи складає 100%.

«У зв’язку з практично відсутністю світла, насосні станції, які забезпечують полив овочів, майже не працюють, а максимальне навантаження, яке ми даємо в нічний час при наявності декількох годин світла — скоро може взагалі вивести їх з робочого стану. Люди в таку спеку працювати не можуть. На полі залишається багато неякісного товару», — коментує ситуацію Юрій Кормишкін.

Згідно з всіма прогнозами по врожайності овочевої продукції, які в компанії робили декілька тижнів тому, можна казати про настання овочевої кризи в країні.

«Така ситуація не тільки в нашій області. Якщо температура не знизиться найближчими днями — будемо мати велику проблему!» — зазначає Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, наразі пізня кукурудза стикається з проблемами в зав’язуванні, а картопля починає в’янути навіть на рослинах. Спека досягає таких високих значень, що збір картоплі при таких умовах стає неможливим завданням. Капуста також страждає від високих температур, що призводить до відмирання нижніх листків, а кавуни на плантаціях в Одесі масово починають псуватися.

Прогнози свідчать про подальше засилля спеки, що ставить під загрозу врожайність багатьох сільськогосподарських культур.

Фахівці та сільгоспвиробники сподіваються на зміну погодних умов і надіються на дощі, які б могли полегшити ситуацію.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку