Як отримати максимум від супутникового моніторингу поля: кейс EOS Crop Monitoring

Супутниковий моніторинг врожаю вже давно використовується в аграрній промисловості як складова частина системи точного землеробства. Незважаючи на деяку скептичність фермерів, цей та інші digital-інструменти несуть у собі не тільки теоретичну, а й практичну цінність. Кейс EOS Crop Monitoring демонструє, як використання супутникових даних виявляє та вирішує проблеми на полі.

Коротко про супутниковий моніторинг

Це комплекс онлайн-технологій, основна користь яких для аграрія полягає в супутниковому спектральному аналізі поверхні землі для оцінки щільності рослинності. Це дозволяє відстежувати динаміку розвитку культур та виявляти проблемні місця на полі, не виходячи з кабінету. Серед додаткових функцій комплексу: відстеження та прогноз погодних умов для окремих полів, кількості опадів, а також наявність історичних записів за цими параметрами. Супутникові дані візуалізуються у спеціаліальних програмах-платформах, на основі яких і приймаються рішення щодо оптимізації управління полем.


Як супутниковий моніторинг може виявити проблему

У жовтні 2019 року команда EOS Crop Monitoring разом з агрономом виїжджали на поле в Київській області, щоб провести огляд та з’ясувати причину поганих сходів ріпаку. Приводом для поїздки стали низькі показники вегетації за індексом NDVI, який команда проаналізувала напередодні поїздки. Червоним позначені ділянки на полі, де вегетація була найгіршою:


 Фотографії з поля підтвердили низьку кількість та якість рослинності:


Оскільки однією з основних умов для росту рапсу на перших стадіях є висока вологість ґрунту, спеціалісти, насамперед, перевірили наявні дані, що впливають на цей параметр. Функціонал EOS Crop Monitoring дозволяє переглянути записи по кількості опадів за останні кілька років. У майбутньому платформа також надаватиме дані щодо вологості ґрунту. Співставивши дату засіву (13 серпня 2019 р.) з показниками опадів у серпні-вересні, спеціалісти EOS побачили, що останні незначні дощі пройшли за кілька днів до засіву, а з 13-го серпня і до середини вересня їх не було взагалі:На думку агронома, відсутність опадів спричинила пересихання землі, що і вплинуло на погане сходження посівів. Ця теорія підтвердилась при порівнянні рівня рослинності на досліджуваній ділянці з показниками сусіднього поля, яке також було засіяно ріпаком, проте на десять днів раніше, застало дощі і не постраждало від поганих сходів.Отже, за допомогою EOS Crop Monitoring, клієнт наочно побачив проблему, а також причину, що до неї призвела. Для чого це корисно? Точне розуміння проблематики дозволить уникнути таких помилок у майбутньому, оскільки програма підкаже, коли варто організувати додатковий полив на полі. Це також допоможе уникнути конфліктів з постачальником насіння, добрив, або з агрономом.

Більше про EOS Crop Monitoring

Окрім інформації про опади, програма EOS Crop Monitoring дозволяє точно вимірювати площу полів, контролювати стан засіяних культур, попереджає про небезпечні погодні умови, а також зберігає в базі даних записи за цими та іншими параметрами за останні кілька сезонів і по всій території України.