Можливо, найкращою новиною для українського сільського господарства у поточному 2020 році є те, що він нарешті закінчився. Тривала посуха, що стала рекордною для країни за останні 40 років, весняні морози, які вдарили в період активної вегетації посівів, спека, що прийшла на зміну квітневим холодам, буревії, які «викосили» поля у ряді регіонів, — це далеко не повний перелік негараздів, що цьогоріч випали на долю українського фермерства. У низці господарств врожай рахували не на тонни з гектара, а на кілограми, а в окремих і далеко не поодиноких випадках і рахувати не було чого — поля просто переорали. Як свідчать дані інвестиційних компаній, кількість пропозицій продажу аграрного бізнесу в Південному регіоні України зросла на порядок.
Landlord презентує рейтинг «Регіони України за розмірами втрат урожаю ранніх зернових культур у 2020 році». На відміну від традиційних рейтингів, що відображають лідерські позиції, проєкт побудований від зворотного, за розмірами втрат урожаю по областях у порівнянні з минулим роком.
Для рейтингу використана інформація про валовий збір, посівну площу і врожайність двох головних ранніх зернових культур України — пшениці та ячменю за два роки по всіх регіонах. Урахування цих показників дає картину не про просте зменшення (в окремих випадках — збільшення) отриманого врожаю, яке може бути пояснене фізичним скороченням посівних площ.
Цілком прогнозовано, що «антилідерство» належить південним областям України, що найбільше постраждали від посухи. Фактично рейтинг показує, які саме регіони потребують негайного вирішення питання відновлення та збільшення зрошуваних площ, а які зони стають малопридатними для ведення традиційного екстенсивного рослинницького господарства. Крім того, рейтинг — це готовий посібник для складання державних програм підтримки сільськогосподарських виробників.