Euralis: як виростити рентабельну кукурудзу
Управління врожайністю за допомогою технологій TropicalDent® та Click’n’seed

Кукурудза — одна з тих культур, які дають змогу вітчизняному агровиробнику отримати гідну рентабельність вирощування у перерахунку на гектар площі. Незважаючи на низькі ціни на зерно, що склалися у сезоні–2019/2020, висока валова врожайність «королеви полів» забезпечує гарну прибутковість. Інша річ, що кукурудза є однією з найбільш вологолюбних культур і значним чином піддається стресовим явищам, що негативно позначається на врожайності.


ТЕХНОЛОГІЇ ПРОТИ КЛІМАТУ

Як стверджує продукт-менеджер компанії «Євраліс Семенс Україна» Віталій Струмінський, хоча в Україні не кожного року складаються сприятливі умови для вегетації кукурудзи, сучасні технології дозволяють мінімізувати вплив чинників, що негативно впливають на врожайність.

 

«Компанія Euralis впродовж багатьох десятиріч займається створенням високопродуктивних гібридів кукурудзи і поряд з тим — оптимізацією технології їх вирощування. Значна увага при цьому спрямована на гібриди, орієнтовані на отримання високої врожайності за несприятливих умов вирощування», — відзначає Віталій Струмінський.

Друге покоління гібридів

Ще у 2013 році на ринок були виведені гібриди I покоління лінійки TropicalDent® ексклюзивної селекційної програми Euralis.

«Особливість TropicalDent® полягає у можливості отримати максимальний ефект гетерозису. Генетичний матеріал TropicalDent® ефективно схрещується із кременистою та зубоподібною генетичними групами кукурудзи. Це дало змогу створювати високоадаптивні гібриди, які можна рекомендувати для будь-яких умов вирощування з метою отримання гарної врожайності», — розповідає продукт-менеджер компанії «Євраліс Семенс Україна».

Сьогодні на ринку України з’явилися вже гібриди II покоління TropicalDent®, які відмінно себе показали впродовж 2018–2019 років у різних ґрунтово-кліматичних умовах.
Як пояснив Віталій Струмінський, гібриди II покоління TropicalDent® створені за результатами досліджень тисяч випробувальних майданчиків по всій Європі. Було поєднано найкращі ознаки двох типів генетичного матеріалу. Це характеристики, які відповідають за стійкість до стресів та високу продуктивність рослин. Одна з їх найбільш визначних рис — здатність до швидкого старту і розвитку глибокої кореневої системи.

НОВА ПРОПОЗИЦІЯ

Сьогодні до лінійки TropicalDent® ІІ покоління входять вже добре відомі гібриди ЕС ПЕРСПЕКТІВ (ФАО 240), ЕС ІНВЕНТІВ (ФАО 300) та ЕС Фарадей (ФАО 350).
Продукт-менеджер компанії «Євраліс Семенс Україна» радить вітчизняним аграріям звернути особливу увагу саме на ці гібриди, оскільки вони продемонстрували відмінні результати врожайності у різних ґрунтово-кліматичних зонах України.
Так, ЕС ПЕРСПЕКТІВ належить до одного з найбільш посухостійких гібридів у своїй групі стиглості, характеризуючись стрімким стартовим розвитком, а також швидкою вологовіддачею. При цьому ЕС ПЕРСПЕКТІВ стійкий до інших факторів, які негативно впливають на вегетацію кукурудзи, — вилягання, фузаріозу, гельмінтоспоріозу та різних видів сажок.
Гібрид ЕС Фарадей також характеризується стійкістю до усіх негативних факторів, що впливають на вегетацію кукурудзи, відзначаючись швидким формуванням глибокої розгалуженої кореневої системи.

ОНЛАЙН-СЕРВІС

«Вибір гібриду — одне з найбільш відповідальних завдань у вирощуванні кукурудзи. Адже один і той самий гібрид може себе по-різному показувати не лише у господарствах, розташованих поруч, але й на різних полях у межах одного господарства. Для оптимального вибору гібридів кукурудзи компанія Euralis запустила унікальну програму Click’n’seed», — розповідає Віталій Струмінський.

 

Click’n’seed — це унікальний онлайн-сервіс, спрямований на рекомендацію вибору гібридів кукурудзи та соняшника, а також густоти висіву насіння на підставі кліматичних даних та їх технологічного профілю.
«У базі Click’n’seed накопичено багаторічні дані по результатах вирощування кукурудзи на 500 000 мікромайданчиків по всій Європі, в тому числі й в Україні. На показники врожайності різних гібридів Euralis накладаються дані густоти висіву та метеорологічні дані за останні 15 років», — пояснює продукт-менеджер «Євраліс Семенс Україна».
Відповідно, в роботі з онлайн-сервісом Click’n’seed компанія Euralis пропонує чіткий зрозумілий алгоритм, який може використати будь-який аграрій. На сайті вводиться основна інформація по конкретному полю, що автоматично накладається на наявні в базі дані щодо вирощування гібридів Euralis та погоди. Далі за справу беруться наукові консультанти компанії, які генерують оптимальні рекомендації. Користувач отримує в електронному вигляді початкові рекомендації щодо сівби кукурудзи чи соняшника, а також контакти менеджера «Євраліс Семенс Україна», який працює в даному регіоні.

«Наша мета — зробити вирощування кукурудзи для кожного агровиробника максимально прогнозованим і рентабельним. Йдеться про управління врожайністю на основі точних даних із використанням посівного матеріалу стресостійких високопродуктивних гібридів Euralis», — наголошує Віталій Струмінський.