РЕНТАБЕЛЬНIСТЬ
СОНЯШНИКА
ВЕГЕТАЦІЯ СОНЯШНИКА
У продовження спецпроекту «Рентабельність», який покликаний наочно продемонструвати процес вирощування соняшника та оцінити його рентабельність у різних виробничих умовах, регіональний менеджер компанії «Сингента» Євген Андрієнко, який представляв інтереси ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» (Карлівський район Полтавської області) та головний агроном господарства «Маяк» (Олександрівський район Донецької області) Сергій Лошаков проаналізували вегетацію соняшника та дію гербіцидів на своїх підприємствах.
ПОСІВНА СОНЯШНИКА
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
Під виробничі системи Clearfield® та Clearfield® Plus+ застосовували гербіциди Каптора, PK та Каптора Плюс, РК. Спрацювали вони відмінно, соняшник чистий. Те саме можна сказати і по класичних видах соняшнику, які ми обробляли Примекстра® TZ Голд (4,5 л на 1 га). Дією цього препарату також залишилися задоволеними, відтак не було жодної потреби вносити післясходові гербіциди. Були деякі проблеми на ділянці 14 га, то там довелося трохи попрацювати. А загалом соняшник чистий.

Крім того, на посівах соняшника позакоренево вносили такі мікроелементи, як бор, сірка, цинк. Використовували й регулятор росту Вимпел 2. До речі, поки не внесли бор та інші мікроелементи, також трохи дошкуляли шкідники, особливо сонцевик будяковий. Але зараз ситуацію виправили.

Строкатості в рості соняшника немає, сходи нормальні. Утім, незважаючи на підвищену кількість опадів на більшості території України, у нашому регіоні, на жаль, дощів бракує. Хотілося б вологи.
Під звичайний соняшник ми використовували гербіцид Гезагард в досходовий період. Застосовували з нормою витрати 2,5 л на 1 га. Щодо виробничих систем Clearfield® та Clearfield® Plus+, то обробляли оригінальними гербіцидами імідозолінонової групи. Відзначу, що ефективністю гербіцидів задоволені. Також у процесі вегетації соняшника проводили позакореневе підживлення рослин бором.


За рахунок достатньої кількості вологи склалися просто ідеальні умови для вегетації культури. Сходи всі рівномірні, без строкатості.

Крім того, не жаліємося ми і на фітотоксичність. По класичних видах соняшнику — взагалі без проблем. Єдине, за системою Clearfield® дещо пожовтіли листки соняшника. Але це була типова фітотоксичність, й через три-чотири дні пожовтіння зникло.
Сергій Лошаков,
головний агроном
ТОВ Маяк
Євген Андрієнко,
регіональний менеджер компанії «Сингента», «АПК Докучаєвські чорноземи»
ТОВ Маяк
ТОВ АПК Докучаєвські чорноземи
Донецька область, Олександрівський район
Полтавська область, Карлівський район
Земельний банк - 4 000 га

Площа під соняшник - 1 400 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, переробка


Земельний банк - 13 000 га

Площа під соняшник - 2 700 га

Напрями діяльності – рослинництво, тваринництво, овочівництво, переробка