Відео

10 січня 2019 17:43

Перший у світі робот-збирач перцю. Захопливе відео від нідерландських дослідників

У Нідерландах розробили робота для збирання солодкого перцю. Унікальність технології в тому, що робот здатний до навчання і за допомогою спеціальних сканерів може визначати ступінь стиглості плодів, розпізнаючи таким чином, який перець готовий до збирання.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Твіттер керівник науково-дослідної групи тепличних технологій Вагенінгенського університету Сілке Хеммінг.

У Вагенінгенському університеті завершився міжнародний чотирирічний проект SWEEPER, у ході якого створено перше покоління роботів для збирання солодкого перцю. Очікується, що знання та технології програми SWEEPER можуть бути легко застосовані до інших тепличних культур.

ЧитайтеНавіщо робот у господарстві? Чотири аргументи фермеру ВІДЕО

На початку січня розробник Jos Balendonck представив звіт про результати проекту, розповівши, що в дослідженні використовували тривимірні моделі для створення зображень, формуючи алгоритми для штучного інтелекту Agro Food. Впровадження цієї робототехніки на ринку відбудеться протягом кількох років.

Робот SWEEPER самостійно рухається міжряддями, визначає розташування плодів і ступінь їх стиглості, зриває і складає в ящики:

Інноваційна програма SWEEPER – це партнерство між Університетом Умео (Швеція), Університетом Бен-Гуріона (Ізраїль), Науковою станцією для вирощування овочів у Бельгії та дослідницьким центром Вагенінгенського університету.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Вагенінгенському університеті завершився експеримент із вирощування огірків, в якому змагалися команди ІТ-гігантів. Перемогла команда Microsoft, урожай якої становив 50 кг огірків з 1 кв. м площі.

Відео

08 січня 2019 07:49

Фермер з Київщини відновлює родючість ґрунту і заробляє 30 млн на рік ВІДЕО

Фермер з Київщини обробляє 1000 га землі, використовуючи технологію no-till, яка дає можливість  відновити родючість ґрунту і, крім того, сприяє економії ресурсів. За 12 років він створив перспективне господарство, прибуток якого становить 30 млн на рік.

Про це повідомляє Sho_Tam.

Анатолій Шумко, підприємець із села Михайлівка Київської області, вирощує пшеницю, кукурудзу, ріпак, соняшник, застосовуючи методику нульового обробітку землі. Ця технологія (no-till, без оранки, мульчування) запобігає дегідратації та ерозії ґрунтів, повертає їм родючість.

Читайте: 5 порад фермеру, як відновити родючість ґрунту

Фермер взявся обробляти ділянки, які до цього були зовсім занехаяними, і два роки лише виводив бур’яни. Сьогодні він отримує високі врожаї – однієї кукурудзи збирає 2000–2500 тонн. Ставить за мету не надприбуток, а відновлення родючості ґрунту.

У планах Анатолія – газова незалежність підприємства: будівництво електростанції, яка працюватиме на відходах.


Як Landlord повідомляв раніше, основною перевагою методики no-till є економія пального та робочої сили.

Відео

17 грудня 2018 10:49

Створено розумний дрон-трансформер, що долає вузькі проходи ВІДЕО

У Швейцарії розробили квадрокоптер, який може під час руху змінювати конфігурацію, щоб долати різноманітні перешкоди. Роботу двигунів у ньому контролює бортовий мікропроцесор.

Про це повідомляє liga.net.

Дрон-трансформер має 4 “лопаті”, які можуть рухатися незалежно одна від одної, оскільки вони приводяться в дію окремими серводвигунами.

Читайте: Дрони для аграріїв: нардепи проігнорували розгляд законопроекту

Квадрокоптер може трансформуватися в чотири позиції:

  • H-подібна конфігурація дозволяє дрону пройти через вузькі вертикальні проходи (отвори)
  • O-подібна – через вузькі горизонтальні
  • T-подібна конфігурація дозволяє камері квадрокоптера наблизитися до предметів
  • X-подібна (традиційна) конфігурація забезпечує найбільш стійке та ефективне переміщення.

 Також повідомляється про інші важливі й цікаві винаходи та техно-рекорди за минулий тиждень:

  • патрульний торпедний робокатер;
  • робот-скат, який вміє плавати під водою, пересуватися по снігу, льоду та твердій поверхні;
  • робот-кур’єр, що здатний перевозити близько 20 кг вантажу, має запас ходу приблизно 50 км і розрахований на 12 доставок протягом дня (ідея в тому, що робот-кур’єр буде переміщатися по тротуарах, а не по шосе і таким чином його не затримають корки на дорогах);
  • фторид-іонні акумулятори, які можуть зберігати в 10 разів більше енергії і не вибухають при перегріванні.

Landlord раніше повідомляв про те, що український розробник і виробник дронів Kray Technologies успішно вийшов на ринок США.

Фото: newatlas.com

Відео

01 грудня 2018 12:51

Вовчиця вигулює вовченят – дику зграю зблизька зняли біля річки ВІДЕО

Екосистема Національного заповідника Юкон-Чарлі Ріверз на Алясці є унікальною, оскільки в ній збережено тисячолітню незайманість великого вододілу двох річок, де мешкають великі і малі ссавці, птахи та риби в сусідстві з хижаками.

Про це на сторінці National Geographic  в Instagram розповідає археолог служби національних парків США Jeff Rasic.

Протягом тисячоліть лишається недоторканою екосистема, що існує на високогірних і низинних ландшафтах у басейнах великих річок Чарлі та Юкон. Усі її частини функціонують у взаємодії, як і у глибоку давнину. Є кілька скупчень тварин, що зменшуються, проте, на думку археолога, це «дійсно незмінна система».

Читайте: Взяти за роги не вдалося: швейцарці проголосували проти «збереження гідності» корів

Завдяки відео, яке зробив Jeff Rasic, ми можемо зазирнути в життя деяких тварин, які оселилися «у цьому чудовому місці».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от National Geographic (@natgeo)

Раніше ми публікували матеріал про те, що в Австралії живе бик-велетень.

Відео

20 листопада 2018 12:32

Один день із життя… ВІДЕО

На Тернопільщині у селі Настасів уже майже 20 років працює компанія «Агропродсервіс». Підприємство займається рослинництвом, тваринництвом, переробкою та збутом власних аграрних продуктів. Високі вимоги до якості та універсальності втілилися в купівлю універсальних посівних комплексів TERRASEM від компанії PÖTTINGER Україна.

Сімейне підприємство Агропродсервіс було засноване у 1999 році. На початку компанія займалася тільки рослинництвом. Надалі почала займатися свинарством, і це було першим кроком до розширення тваринництва. На сьогодні — це велика компанія з різними напрямками діяльності.

«Ми володіємо 9-ма свинокомплексами, 4-ма молочно-товарними фермами, однією фермою для відгодівлі бичків», — розповідає Іван Адамович Чайківський, засновник компанії. «Також маємо потужності по відгодівлі птиці — бройлера, 2 млн. голів на рік. В минулому році почали займатися індиками». Також компанія виготовляє 75 тис. тонн корму на рік на власному комбікормовому заводі.

На сьогодні у підпорядкування компанії 42 тис. га землі, на якій висівають всі ті культури, які притаманні для даного регіону. Компанія займається вирощуванням озимої пшениці, озимого ріпака, озимого ячменю, цілого спектру ярих культур, — ярий ячмінь, горох. Останнім часом також вирощуємо як кукурудзу на зерно, так і сою, що є гарною кормовою базою для тварин. На своєму заводі по переробці сої виробляють як соєву олію, так і соєвий шрот. Вся вироблена продукція, що не використовується у власних потребах компанії, йде на експорт у країни Європи.

В селі Настасів також є насіннєвий завод  сучасною лабораторіє, де виготовляється велика кількість насіння. Посівний матеріал з Настасова використовують господарства у всіх регіонах України.

Два роки тому компанія Агропродсервіс придбала м´ясокомбінат для переробки та подальшого збуду продукції тваринництва. Продукція, що виготовляється потужностями компанії надалі продається у власній мережі магазинів.

Компанія приділяє велику увагу соціальним проектам та власним співробітникам. «Основною цінністю нашої компанії є люди, котрі працюють на нашому підприємстві», розповідає Андрій Степанович Баран, генеральний директор. Компанія нараховує більше 2000 співробітників. Керівництво компанії підтримує соціальну сферу: облаштовує школи, дитсадочки та інфраструктуру.

Висока якість продукції, сервісу є важливою частиною філософії компанії. Ці погляди і привели компанію «Агропродсервіс» до PÖTTINGER Україна. Пошук якості сьогодні дає зрозуміти, що краще не буває дешеве, тому трохи вищі інвестиції окуповуються.

«Ми ставимо на сьогодні завдання підвищувати врожайність та бачимо потенціал щодо покращення на 15-20 %», впевнений генеральний директор Андрій Степанович Баран.

З вимогами до підвищення ефективності компанія відразу протестувала і високу якість у багатьох машин PÖTTINGER Україна. Багаточисленні тести універсальних посівних косплексів повністю переконали підприємство в купівлі першого TERRASEM.  Наразі на даному підприємстві успішно працюють шість універсальних посівних комплексів від компанії PÖTTINGER Україна. «Ми маємо поля різної площі, від 10 до 300 га, та великі переїзди між ними. Тому ми потребуємо універсальні та продуктивні машини. Саме універсальний посівний комплекс TERRASEM дозволяє проводити досконалий посів при різних умовах», ділиться враженнями технічний директор, Віталій Адамович Чайківський.

Універсальні посівні комплекси дозволяють закривати й більші площі. Ще одна перевага посівного комплексу TERRASEM — в одній робочій операції поєднується передпосівний обробіток і посів. Це дозволяє зберігати вологу у ґрунті та не пересушувати його.

Дізнавайтеся більше за посиланням: poettinger.at/a-day-in-the-life-of

Відео

Показати ще