Епідемія совки: прогнози та наслідки

Прогноз та аналіз загроз совки, профілактика й методи боротьби зі шкідником.

Історія проекту

Проблема совки у світі

Совка вважається одним із найбільш загрозливих шкідників для рослинності. Тільки за перші три роки, після виявлення совки в Африці, шкідник знищив культур на $13,3 млрд. А нещодавня поява паразита в Китаї може за рік нанести нищівний удар по всьому зерновому комплексу КНР! Справа в тім, що совка — багатоїдний шкідник, який живиться рослинами кукурудзи, рису, бавовнику і багатьма іншими культурами.

Агресивна поведінка гусениць кукурудзяної совки знижує врожайність кукурудзи на 20-50% і сорго на 16%. Більш того, самка молі відкладає до 1000 яєць за своє життя і за сприятливих умов може пролітати до 100 кілометрів за одну ніч. Кілька поколінь проходять близько 2000 кілометрів під час щорічної міграції виду.

Зараз кукурудзяна совка є практично у всіх країнах Африки на південь від Сахари. У липні 2018 року присутність шкідника підтвердили в Індії та Ємені. До січня 2019 про це повідомляли Бангладеш, М’янма, Шрі-Ланка, Таїланд і Китай.

На думку вчених, наступними «жертвами» совки стануть Європа, Австралія і Південно-Східна Азія.

Совка в Україні

Україна також опинилася в зоні ризику й, за повідомленням Державної служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачі, у 2016 році практично у всіх областях країни було зафіксовано літ метеликів підгризаючих та листогризучих совків. Утім, найбільш вразливими до розповсюдженню шкідника є південні  регіони, у яких совка почувається доволі комфортно, завдаючи шкоди врожаю загрозливих масштабів.

Аби захистити вітчизняних фермерів та запобігти розповсюдженню надзвичайно небезпечного шкідника, Landlord у партнерстві з компанією BASF реалізовує спеціальний медіапроект. У якому ми розкажемо про міграцію совки, її розвиток, паразитичну дію, методи боротьби та захисту з паразитом.

НАШІ РЕПОРТАЖІ

 

Одеська область

 

Миколаївська область

 

Херсонська область