Події / Техніка     19 березня 2018 15:02

Phoenix Contact планує вивести на український ринок серію нових контролерів

Чи потрібні вітчизняним аграріям автоматизовані системи виробництва, які сегменти галузі готові впроваджувати інноваційні рішення, що пропонують ринку інжинірингові компанії. Про це журналісти LANDLORD під час Восьмої міжнародної виставки «Зернові технології 2018» поспілкувались з генеральним директором українського дочірнього підприємства компанії Phoenix Contact Андрієм Максимцем.

Чим займається ваша компанія? Як давно на ринку та який продукт пропонуєте?

Phoenix Contact – це німецька компанія, яка працює в галузі промислової автоматизації та електроніки. Вона заснована в 1923 році в Німеччині, зараз її штаб-квартира знаходиться в містечку Бломберг (Федеративна Республіка Німеччина). В Україні наше офіційне представництво працює з 2005 року і займається розвитком промислової автоматизації в різних галузях української економіки. Автоматизовані системи управління дозволяють з мінімальним втручанням людини виконувати різні операції. Наприклад, автоматизація зернового елеватора складається зі спеціалізованого комп’ютера, що має назву «програмований логічний контролер» або просто «контролер», та додаткових компонентів, які передають інформацію з контролера на виконавчий механізм.

В яких сегментах сільського господарства можна використовувати ваше обладнання?

Це елеваторне обладнання, птахівництво, харчова, переробна, молочна промисловість, пивоваріння. Будь-яка сфера сільського господарства, де є необхідність автоматизувати якісь процеси та зменшити використання ручної праці.

Представники яких сегментів частіше купують вашу продукцію?

Зараз я б виділив сегмент зернових, зокрема зернова логістика, а також оліноекстракційні заводи, харчову і переробну промисловість. Це сегменти, які вже набули швидких темпів розвитку, або ось-ось почнуть зростати. Власники такого бізнесу зацікавлені у виробництві якісної продукції, аби їх виробництво працювало без збоїв, вони зацікавлені у зменшенні собівартості кінцевої продукції.

Чи маєте власних фахівців на випадок, якщо ваше обладнання виходить з ладу?

Таке стається вкрай рідко, тому в складі нашої компанії сервісних інженерів немає. Таким чином ми даємо можливість нашим партнерам обслуговувати ринки, на яких вони працюють. Графік компанії по навчанню фахівців в автоматизованих системах управління заповнений семінарами, тренінгами для програмістів, проектантів, сервісних інженерів наших клієнтів, яких ми навчаємо працювати з обладнанням.

Які у Вас плани?

Ми плануємо виводити на український ринок серію нових контролерів, які значним чином розширять можливості власника сільськогосподарського підприємства в обслуговуванні, у підтриманні працездатності виробництва.

Таке обладнання, як промисловий контролер «заточене» під знання конкретної мови програмування. Здебільшого кожен виробник контролерів обирає для себе або розробляє свою власну мову програмування, після чого настає ситуація, коли інженер, який обслуговує цей контролер, мусить знати цю одну-єдину мову програмування. Тобто йде прямий зв’язок між знаннями і навиками конкретного інженера щодо конкретного обладнання конкретного виробника.

Цього року ми виводимо на ринок контролер, який не обмежує інженера знанням однієї мови. Якщо інженер розуміється в мові програмування «А», то він зможе працювати з цим контролером. Якщо інженер розуміється у мові програмування «В», то він також зможе працювати з цим самим контролером.

Ми зменшуємо залежність безперебійності виробництва від конкретного набору персоналу, який працює на обслуговуванні цього виробництва з точки зору автоматизованої системи управління. Наша увага в сільському господарстві сконцентрована на ринку зернових. Але ми не забуваємо про ті сегменти сільського господарства, які зростатимуть в майбутньому або набирають обертів зараз. Усе залежить від того, наскільки власники підприємств в цих сегментах прагнуть до довготривалого зростання.

Вашими замовниками є малі, середні чи великі агрохолдинги?

Абсолютно різні, від малих господарств до дуже великих агрохолдингів. Останнім часом це здебільшого великі та середні агрофірми.

А чому саме великі та середні агрохолдинги?

Ми пропонуємо якісну продукцію, яка в принципі не може бути дешевою. Але тут важливо розуміти як співвідносяться експлуатаційні затрати на якісне виробництво і експлуатаційні затрати на дешеву компонентну базу. Ми один раз зробили систему, налагодили роботу – і вона працює згідно з заданими параметрами. І ми не боїмося, що через 1-2 роки вам треба буде робити капітальний ремонт. Наша система окупиться раніше.

У випадку більш дешевої компонентної бази, більш дешевих систем, власнику інколи доводиться втручатися, цікавитися, чому система не працює, чому простоює виробництво. Виробник несе додаткові затрати, які він не передбачав на етапі планування роботи.

Як часто обновляються розробки Вашої компанії?

Кожного року ми виводимо на ринок до 1,5 тис. нових продуктів.

Які процеси покращують новинки компанії?

Інноваційність націлена або на економію місця, або на економію часу, або на подовження терміну служби цього обладнання, або на комбінацію цих трьох факторів, а також на енергоефективність.

Який термін придатності вашої продукції?

У середньому це 20-25 років. Усе залежить від того, про яке обладнання ми говоримо, оскільки в нашій комерційній пропозиції можна нарахувати до 60 тис. комерційних товарів. Скажімо, термін придатності ручного інструмента – від 2 до 5 років, реле може відслужити 5-7 років, контролери ми проектуємо так, щоб вони працювали мінімум 15 років.

Чи є у нас культура споживання автоматизованих систем управління?

Вона вже пустила хороші паростки, але не можна сказати, що вона розквітла. Чим дорожче та складніше обладнання, тим більш кваліфіковані спеціалісти потрібні для роботи з такими приладами. Оскільки кінцевим етапом виготовлення обладнання займаються наші партнери, то і спеціалістів готують вони.

Наведіть приклад, як автоматизація може економити кошти сільгоспвиробника?

Одного разу до нашого партнера звернувся фермер з проханням допомогти автоматизувати лінію сушіння хмелю. Технологія сушіння досить складна, хміль повинен бути стабільно певної вологості.

Раніше у фермера технологія була побудована на взаємодії двох фахівців: кочегара і технолога. Технолог регулярно вимірював вологість вручну, а кочегар час від часу, коли технолог йому скаже, підкидав дрова, а весь інший час відпочивав. При цьому стабільних показників вологості домогтися було дуже важко.

Фермер вирішив якось вирішити цю проблему і добитися стабільних показників вологості. Він звернувся до нашого партнера, і той досить швидко вирішив питання шляхом автоматизації контролю швидкості руху конвеєрів та контролю температури сушіння. В результаті технолог з кочегаром помінялися місцями. Вранці технолог виставляв всі параметри і йшов відпочивати. А у кочегара кількість роботи збільшилася – він мусив цілий день підтримувати завдану температуру.

До того ж, в результаті автоматизації продуктивність праці в господарстві фермера подвоїлася – місячний обсяг хмелю був висушений за два тижні. Тому на цей рік фермер вже запланував збільшення обсягу виробництва.

Розкажіть про обсяги продажів Вашої продукції на ринку за останні роки?

За останні два роки ми вийшли на дореволюційні обсяги продажів і протягом наступних років плануємо зростати не меншими темпами. Кількість наших клієнтів збільшилася на 50% порівняно з 2015 роком, обсяг продажу зріс на 80% і, за нашими прогнозами, в наступні роки він збільшиться ще на 35%.

Технології        06 серпня 2019 15:25

Платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді

xarvio™ Digital Farming Solutions виграв нагороду в категорії рослинництва та ґрунтознавства на виставці Ag in Motion Farm Expo, яка відбулася в липні 2019 року в Саскатуні, Канада. Інновація допомагає миттєво розпізнавати хвороби у полях за фотографією.

Про це повідомляє прес-служба BASF.

«У наших цифрових рішеннях ми використовуємо інноваційну технологію, яка допомагає  аграріям удосконалити та автоматизувати процес вирощування рослин. Адже він повинен бути ефективним, вигідним та стабільним. Ця нагорода – велика честь для нас, і ми вдячні за те, що xarvio™ SCOUTING відзначено за внесок у розвиток сільського господарства», – сказав Уоррен Біллз, комерційний керівник xarvio™ у підрозділі Agricultural Solutions BASF Канади.

Ag in Motion – це триденна експозиція на відкритому повітрі, що проходить у Саскатуні, Канада, де представлені новітні технології та інновації у сільському господарстві.

xarvio™ SCOUTING використовує миттєве розпізнавання хвороб у полях за фотографією. Алгоритми машинного навчання дозволяють програмі самовдосконалюватися з часом, а тому програма постійно підвищує точність своїх результатів.

xarvio™ SCOUTING вже доступний у близько 150 країнах світу, серед яких і Україна. 2019 року українські аграрії випробували додаток, який дозволяє визначати хвороби, шкідників чи бур’яни, фізіологічний стан культур за допомогою камери смартфона.

Читайте: BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

xarvio™ SCOUTING є одним із двох цифрових сільськогосподарських рішень. Проект також включає xarvio™ FIELD MANAGER. Його аудиторія в 2019 році склала вже понад 1000 українських підприємств. Додаток поєднує візуалізацію польових зон із можливістю спостереження за полями та картами для диференційного обприскування, що забезпечує виробників та агрономів інструментами для сталого економічного вдосконалення виробництва сільськогосподарських культур, наприклад, шляхом автоматичного визначення оптимального часу та норми внесення засобів захисту рослин.

Додаток xarvio™ SCOUTING доступний безкоштовно в App Store та Google Play. Для отримання додаткової інформації про xarvio™ Digital Farming Solutions, FIELD MANAGER та SCOUTING відвідайте офіційний сайт компанії.

Нагадаємо, раніше на зустрічі Клубу новаторів агробізнесу в Центральному та Східному регіонах України гостям заходу був представлений xarvioTM BASF. Особливістю даного рішення є здатність прорахувати ризик розвитку хвороб чи шкідників на певних культурах на кожному полі, надавати індивідуальні карти обробок із оптимальним розрахунком часу внесення засобів захисту рослин

Поділися

Садівництво        24 липня 2019 10:24

Високоприбуткові малинники та виноградники: у Запорізькій області пройде Фестиваль щасливих ягід

Побачити на власні очі, як працюють успішні ягідники, дізнатися, як створити виноградник з нуля за 3 роки, а також про унікальну методику вирощування винограду на богарі зможуть учасники Фестивалю щасливих ягід, що відбудеться у серпні в Запорізькій області.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фестиваль щасливих ягід, організований за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, вже стає доброю традицією. Він покликаний продемонструвати українським фермерам, як побудувати успішний бізнес у садівництві та виноградарстві.

Читайте: У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Унікальні технології вирощування ягід та винограду, механізми створення кооперативів для отримання нових перспектив у виробництві й реалізації продукції, – про це можна буде довідатися на фестивалі.

Учасники заходу побувають в успішних запорізьких господарствах, де отримають можливість перейняти досвід кращих фермерів.

Зокрема, ягідний кооператив «Макартет», що працює в с. Садове, продемонструє гостям малинові та ожинові плантації, представить алгоритм створення високоприбуткового малиннику під ключ за 7 років, а також тонкощі ягідних агротехнологій. Об’єднання у кооператив «Макартет» дало можливість фермерам стати сильнішими та конкурентоспроможними.

Як створити виноградник з нуля за 3 роки, як відтермінувати дозрівання винограду, щоб отримати більш пізній урожай та гарну ціну – можна буде дізнатися у фермерському господарстві «Ніка». Про унікальну методику вирощування винограду на богарі розповість авторитетний виноградар і селекціонер Іван Захаренко.

Фестиваль щасливих ягід пройде 23 серпня у с. Садове Токмацького району Запорізької області.

Landlord раніше повідомляв про те, як господарству Обрій вдалося досягти високої рентабельності у вирощуванні ягід.

Поділися

Технології        20 липня 2019 15:44

Успіх гарантують технології: як господарство Обрій прямує до рекордних показників урожайності

Господарство «Обрій» обробляє 620 га землі в селі Строїнці Тиврівського району Вінницької області. Займається садівництвом та ягідництвом і належить до високоефективних агропідприємств України. Стрижневим принципом досягнення високої врожайності тут вважають вибір якісних ЗЗР.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений принципам діяльності агропідприємства, яким поділився директор господарства «Обрій» Андрій Багрій.

Середня врожайність яблук у господарстві становить 40 т з 1 га. Проте метою «Обрію» є збільшення врожайності яблук саме першого ґатунку, які найдорожчі й користуються попитом на ринку. Директор господарства вважає, що про гарантований успіх можна буде говорити лише тоді, коли вдасться вийти на рівень 50 т з 1 га яблук першого сорту.

Читайте: Суперінтенсивне ягідництво: як господарству «Обрій» вдалося досягти високої рентабельності

Підприємство непогано заробляє на вирощуванні черешні (15 т з 1 га). За словами Андрія Багрія, це ефективне виробництво, оскільки воно не потребує значних грошових вливань, при цьому останніми роками продукція тримає достатньо високу ціну.

Але найбільш рентабельною культурою для «Обрію» є лохина.

«Попри те що кожен рік в Україні площі посадки цієї культури невпинно збільшуються, її ціна як у нас, так і в усій Європі залишається високою», — ділиться директор господарства.

В «Обрії» добре усвідомлюють, що високі показники врожайності неможливі без якісних засобів захисту рослин. Тому користуються тільки перевіреними та ефективними продуктами захисту. Зокрема, такими є інноваційні рішення від BASF.

«З моменту заснування «Обрію» ми постійно користувалися препаратами BASF. Вони нас цілком влаштовують, і я не бачу жодних причин від них відмовлятися», — говорить Андрій Багрій.

Директор господарства докладно розповів про перевірений роками досвід застосування засобів захисту рослин. Від борошнистої роси рано навесні в садах «Обрію» використовують фунгіцид Кумулюс® ДФ. Проти парші — контактний фунгіцид Делан® і системний Стробі®. Дерева проти кліща обробляють Масаї®.

«Це дуже сильний і дорогий препарат. Проте в боротьбі з кліщем економити не треба, адже поширюється він дуже швидко, завдаючи великої шкоди деревам», — наголошує пан Багрій.

Також взяли на озброєння Малахіт®, і за словами підприємця, це вдале рішення — «поєднання двох діючих речовин, чудовий захист». Торік уперше спробували Серкадіс® Плюс — новий фунгіцид, який активно бореться з борошнистою росою і паршею. «Цього року для його випробовування виділили 2 га, побачимо, який буде результат», — каже Андрій Багрій.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, директор підприємства «Обрій» Андрій Багрій презентував унікальний кейс розвитку свого господарства.

Поділися

Кейси        09 липня 2019 10:30

Як здобути високі врожаї пшениці: кейс господарства Прогрес

Фермерське господарство «Прогрес» має у своєму підпорядкуванні 4800 га землі у Варвинському районі Чернігівської області. Тут вирощують кукурудзу, пшеницю, ріпак, соняшник, роблячи ставку на безвідвальний обробіток ґрунту і високоефективні засоби захисту рослин.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений застосуванню технологій у сільськогосподарському виробництві для досягнення високої врожайності, яким поділився Олександр Антоновський, агроном за освітою і покликанням, заступник директора з виробництва господарства «Прогрес».

Назва цього підприємства повністю відповідає його суті: по-перше, тут використовують передові, прогресивні технології та інструменти ведення виробництва, а по-друге, неухильно тримають курс на розвиток, на нестримний прогрес. Зокрема, наразі на підприємстві будують зерносушильний елеватор, де можна буде зберігати 10 000–15 000 т продукції.

Читайте: Євген Вайн відкрив секрет високої врожайності господарства Відродження

Техніка обробітку ґрунту

У господарстві протягом 3–4 років займаються сидеральними культурами, тобто збагачують землю органікою. У сидеральний коктейль входить біла гірчиця, ріпак озимий та гречка. Класичну технологію не використовують, не мають оранки. Натомість у господарстві безвідвальний обробіток ґрунту. Олександр Антоновський згадує: коли він тільки почав працювати у господарстві, користувалися генеричними препаратами. Але через це врожайність була слабенькою, та й заробіток не дуже влаштовував.

«Ми зрозуміли, що з такою площею потрібно вийти на нормальний рівень врожаю, тож вирішили, що потрібен серйозний підхід із засобами захисту рослин», – розповідає пан Олександр.

Завдяки ефективним методам підприємству вдалося вийти на значні показники врожайності: для кукурудзи – 135 ц/га, для соняшника – 36 ц/га, для озимої пшениці – 70 ц/га.

Засоби захисту рослин

Партнером у забезпеченні якості та врожайності господарство обрало компанію BASF. На початку для сої та пшениці застосовували препарат Абакус®. А згодом змінили його на Адексар® СЕ Плюс, адже це більш нова технологія, і використовують його вже третій рік на пшениці.

«Поки що кращого препарату щодо захисту прапорцевого листка пшениці я не зустрічав. І оптимальне співвідношення ціни та якості, – ділиться досвідом Олександр Антоновський. – На пшениці використовуємо Медакс® Топ для рослинної регуляції. На соняшнику цього року в нас буде виключно АрхітектТМ».

У господарстві вбачають перевагу цього препарату в тому, що після його застосування істотно покращується розвиток кореневої системи. Таким чином рослина може поглинати більше вологи та поживних речовин із ґрунту. А ще препарат допомагає формувати найбільш оптимальну архітектуру соняшника та захищає від широкого спектра хвороб. Для кукурудзи в господарстві використовують Стеллар®. Цей гербіцид чудово протидіє широкому спектру бур’янів, має високу селективність до кукурудзи, зауважує Олександр Антоновський.

Пан Олександр зізнається, що проводив певний експеримент з препаратами, аби порівняти ефект, – і з іншими засобами недобирав приблизно тонну зерна, що в грошовому еквіваленті становить 4500 гривень.

«Різниця в ціні препаратів 300 гривень, от і рахуйте: зекономити 300 гривень, а потім втратити 4500? – розмірковує він. – Тому ми вирішили рухатися в бік ефективності, адже збільшувати земельний банк для нас не актуально. Тож ми зростаємо технологічно, розширюємо технічний парк».

Експерименти

Олександр Антоновський, агроном з 8-річним досвідом, розповідає, що до експериментів ставиться дуже позитивно. Щороку в господарстві випробовують нові препарати, зокрема ті, що з’являються у перевірених виробників. Але водночас говорить, що з гербіцидами на підприємстві вже не так експериментують, адже їх прихильність завоювали препарати BASF, якими і користуються постійно.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, заступник директора з виробництва господарства «Прогрес» Олександр Антоновський презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

 

Поділися

Технології        03 липня 2019 16:45

Туманоутворення в теплицях: бельгійський виробник томатів впроваджує новітні системи

Системи туманоутворення високого тиску забезпечують потужний ефект контролю температури і вологості в теплицях. У цьому переконався найбільший виробник томатів у Бельгії – Tomeco. Встановлене новітнє обладнання дає змогу компанії цілорічно постачати високоякісну продукцію.

Про це повідомляє HortiDaily.

Група Tomeco – це 8 бельгійських компаній, які об’єднали понад 80 га теплиць для високотехнологічного вирощування томатів. Продукцію реалізують як на внутрішньому ринку Бельгії, так і в інших європейських країнах. Культивують лише 10 сортів, проте мета групи – забезпечення постійних клієнтів високоякісною продукцією протягом усього року. Тобто стабільне виробництво є надзвичайно важливим для Tomeco.

Читайте: У Таджикистані вирощуватимуть банани на гідропоніці

Це власники господарства VW Maxburg – Джон разом зі своїм сином Мітчем. На більш ніж 10 га вони вирощують сорти томатів Coeur de Boeuf та San Marzano.

«Минулого року в жарке літо, з високими денними температурами, значна частина продукції Coeur de Boeuf була меншою, ніж нам хотілося б. Ця втрата дорогоцінних кілограмів знижує наш прибуток і не дає змоги задовольнити попит клієнтів. Крім того, і Coeur de Boeuf, і San Marzano схильні до гнилі стебла, і це також відіграє велику роль протягом літа», – розповідає Джон.

Тож фермери були змушені шукати технології, які б надійно забезпечували потрібну урожайність і якість продукції. Такими технологіями стали системи для туманоутворення високого тиску виробництва MJ-Tech (Нідерланди). Установка, підключена до кліматичної системи, самостійно піклується про вологість, розсіюючи в теплиці тонкий туман. Вища вологість поліпшує умови вирощування, і водночас туман знижує температуру в теплиці.

«Із цими системами ми маємо можливість знижувати денні температури у в жаркий період, що підвищить якість та безпеку продукту», – відзначають виробники.

Теплиця розділена на 9 відсіків, тому в установці з високим тиском також встановлено 9 насосів і 9 розеток. Для вироблення туману використовуються захоплені дощові води.

«У нас є три басейни для захоплення дощової води, – розповідає Джон. – Вони накриті плавучою кришкою, щоб запобігати утворенню водоростей. Один із басейнів ми повністю тримаємо окремо для встановлення туману».

Компанія MJ-Tech, що виготовляє системи туманоутворення, забезпечує також різні способи очищення води, зокрема і для підземних вод, і для зворотного осмосу.

«Особливо в плані вологості ми помічаємо різницю між теплицями з туманом і без туману, – наголосив Джон. – Але до цього часу нам доводилося мати справу лише з окремими теплими днями цього року, а не з тривалими періодами безперервної спеки. Цей рік буде для нас експериментальним, але ми очікуємо підвищити якість продукції найближчими роками, особливо влітку».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Поділися
Показати ще