Події / Техніка     01 березня 2018 17:05

Ліквідація спецрежиму ПДВ пожвавила ринок сільгосптехніки

Після того, як було скасовано спецрежим ПДВ, ринок сільгосптехніки значно пожвавився. Про це, під час Восьмої міжнародної виставки «Зернові технології 2018» заявив журналісту LANDLORD директор ТОВ «Завод Кобзаренка» Анатолій Кобзаренко. За його словам, раніше продавши зерно селяни просто тримали гроші, а зараз вони їх вкладають в техніку, щоб повернути ПДВ.

«Деякі фермери кажуть, що ліквідація спецрежиму дуже вдарила по них і заставляє ховатися в тіні. Але на мій погляд це неправда. Ліквідація спецрежиму  повернула ринок до цивілізованих умов. Зараз нікому не цікаво купувати техніку за готівкові кошти, і ринок зростає», – каже директор.

Та додав, що пожвавлення внутрішнього ринку сільгосптехніки знизило обсяги її поставок за кордон.

«В минулому році ми планували реалізувати за кордон близько 50% продукції, але змогли продати лише 40%, тому, що 60% було продано на внутрішньому ринку. При тому, що в цьому році у нас план 1,2 млрд грн», – підкреслює Кобзаренко. Він розраховує, що цей план буде виконано.

В минулому компанія інвестувала в переоснащення виробництва 2 млн євро, чим значно підвищила конкурентоспроможність підприємства. На виставці «Зернові технології» ТОВ «Завод Кобзаренка» презентував дві нові власні розробки. Це перша в Україні 36-кубова бочка для води і рідких органічних добрив ВНЦ-36, яка немає аналогів на території  пострадянського простору. Перша така бочка західного виробництва з’явилася в світі на минулорічній осінній виставці в Болоньї, і менше чим через півроку українські виробники створили власну розробку.

Друга нова розробка заводу – розкидач мінеральних добрив РМД-8 з приводом від вінця колеса, з гумовим шевронним транспортером, що має ширину розкидання 36 м. Конструкція розкидача виключає його пробуксовку під час роботи в полі, а шевронна стрічка дозволяє вносити добрива для підживлення пшениці мінімальними дозами  від 50 кг на 1 га. В минулому році завод  продав 40 розкидачів, обладнаних старою системою подачі добрив, але  Анатолій Кобзаренко, директор ТОВ «Завод Кобзаренка», вважає, що майбутнє за новою розробкою. Він також відзначив, що завод в цьому році виграв тендер серед дев’ятьох компаній-виробників  на поставку в Румунію 60 пятидесятикубових чотирьохосних бункерів-навантажувачів.

Але не тільки на великі сільськогосподарські підприємства розрахована лінійка техніки заводу.  Було чим підживитись на стенді і представникам  малих господарств. Завод продає причепи вантажопідйомністю  від 6т до 39,  т, тюковози, а також різної  ємності бочки для води і рідких органічних добрив.

Анатолій Кобзаренко вважає, що компенсація виробникам сільгосптехніки за участь в міжнародних виставках, збільшить її продаж за кордон.

В цьому році ТОВ «Завод Кобзаренка»з націлений на участь в 15 міжнародних закордонних виставках і в 10 – в Україні. Директор заводу Кобзаренка заявив, що 1 мільярд гривень, який уряд виділив на допомогу українським сільгоспвиробникам, розподілявся не поміж 3-4 компаній, а доходив до широкого загалу виробників, наприклад в вигляді 50% компенсації за участь в міжнародних виставках, як це доречи робиться в усьому світі, наша техніка масово поїхала б за кордон.

«За участь в минулорічній виставці в Ганновері ми заплатили  EUR50 тис. Якби 25 тис нам вернули, за нами слідом поїхали б інші виробники. Вісім років назад в Ганновері Україну представляло тільки  наше підприємство. В минулому році нас було вже 14 компаній. Це вже прогрес. Але якби була компенсація, на виставку поїхало б не менше 50 компаній», – говорить Кобзаренко.

 

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

3 хв. тому

ТОП-5 катаклізмів: нашестя проти врожаїв

Глобальні кліматичні зміни досягли й України. "Житниця Європи" все ще ставить рекорди врожайності. Але самих лише знаменитих чорноземів для успіху стає замало. Виклик фермерам кинула сама природа.

Метеозахист   

5 години тому

Георге Ніцю: З відповідною технологією можливо все, навіть вирощувати гарні врожаї в несприятливих умовах

Румунський фермер Георге Ніцю вже понад 26 років працює в аграрному секторі й, незважаючи на важку працю, не бачить себе в іншій галузі. У 2001 році він заснував агрокомпанію SC OPT – MP SRL. Георге працює на 768 га землі, більша частка якої належить йому.

Як живе іноземний фермер   

7 години тому

Зняття мораторію на землю: Світовий банк чекає рішення від Зеленського

Світовий банк вважає, що відкриття ринку землі в Україні може додати до зростання економіки держави 1–2% і розраховує, що нова українська влада візьме на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення.

Про це повідомляє Укрінформ.

Директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, виступаючи на прес-конференції сказала:

«Ми сподіваємося, що нова Адміністрація Президента та новий Президент візьмуть на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на землю».

За словами Сату Кахконен, ціна на землю залежатиме насамперед від свободи дій на ринку. Тобто, чим вільніший буде ринок продажу землі, тим вищою буде її вартість.

Читайте: Повне занурення аграріїв в цифрові технології: як охопити неосяжне?

За оцінками Світового банку, ВВП України у 2020 р. може прискоритися до 3,4%, а у 2021 р. – до 3,8% за трьох умов:

  • зняття мораторію на землю,
  • продаж державної частки в банківській сфері приватним структурам
  • послідовна боротьба з корупцією.

Landlord раніше повідомляв про те, що команда Володимира Зеленського виступає за скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

Політика   

23 травня 2019 10:47

Страшенна злива перетворила поля під Кременчуком на болота ФОТО

Постраждали посіви елітної пшениці, соняшника та кукурудзи на 10-15% площ у ПСП «Дніпровські зорі». Керівник підприємства каже, що під час злив поля нагадували «гірські річки у Карпатах». Проте фермер сподівається, що більшу частину посівів вдасться врятувати.

Про наслідки шаленої зливи та граду у Кременчуцькому районі написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Сіора, заступник директора, головний агроном у приватному сільськогосподарському підприємстві «Дніпровські зорі». Він розмістив фото того, що наробила стихія в його господарстві. Злива розігралася якраз на свято Миколи Чудотворця, 22 травня. Фермер жартує, що то так привітав святий і не втрачає оптимізму.

«Чудотворець сьогодні з привітаннями також не забарився. Привітав з самого ранку зливою та градом. В 10.20 продовжує вітати дощем. Чи на цьому закінчиться? Чи будемо такі вітання приймати весь день? А може це на врожай? Найкращі, елітні посіви пшениці вже положило на землю. Овочам досталось сповна. Та всерівно вдячні, що хоч все не знищило….. Зробили вихідний і насолоджуємося погодніми умовами,» – пише Володимир Сіора.

Сьогодні Landlord зв’язався із головним агрономом ПСП «Дніпровські зорі» та розпитав про наслідки стихії на полях.

Володимира Сіора каже, що такої потужної зливи не бачив років 15. Найбільше постраждали посіви кукурудзи та соняшника у низинах. На сьогодні  соняшник і досі стоїть  у воді. Дісталося й елітній пшениці, і людським городам.

– Учора я повертався о 12 годині з Кременчука, то потоки на полях були такі, як ото гірські річки в Карпатах. Там, де були схили та гирла старих річок, посіви кукурудзи просто змило, вона ж невелика була. На пагорбах кукурудза жива. Вимило незначні площі кукурудзи та соняшника. Насівати заново ніхто не буде. Пшениця на гірших по родючості ґрунтах вистояла, бо в неї колос був не дуже великий, вона легша. Її трішки намочило, градом побило, але вона вистояла. А насіннєві ділянки, де заводили елітний матеріал, нові сорти, де було краще живлення, догляд  – пшениця нахилилася та лягла на землю. Вона вже не підніметься. Але на останньому «колінці» сам колосок може піднятися вгору. Тому, якщо будуть сонячні дні, колос ще підніметься вгору, і, сподіваюсь, нам ще вдасться зібрати зерно. Звісно, врожаю хорошого не буде.

Читайте: На Житомирщині смерч знищив теплиці і 100 га лісу

Фермер каже, що елітну пшеницю сіяли із запасом, тому сподівається, що на насіння вирощеної елітної пшениці все ж вистачить. Він додає, що пшениця витримує затоплення 3-4 дні, і якщо за цей час зійде вода, то можна буде зібрати який не є урожай.

Усього у ПСП «Дніпровські зорі» 1050 га землі під посівами, затоплено 10-15 площ.  Доведеться рихлити 700-800 га площ – а це додаткові витрати для підприємства. Головний агроном каже, що під час цього внесуть додатково й азотні добрива. Попри те, що наробила негода, він сподівається, що волога дасть розвиток пізнім культурам.

– Спочатку ми були розстроєні, але зібралися, подивилися – траплялося  гірше. Тому налаштовані оптимістично, – каже Володимир Сіора.

Як повідомляв раніше Landlord, на початку травня зливи частково змили посіви соняшника і кукурудзи на заході України.

Клімат   

22 травня 2019 11:53

Як Україні збільшити агровиробництво: три ключові умови

Для того щоб українські аграрії могли наростити обсяги виробництва, вони мають приділити основну увагу зростанню якості вирощеного зерна, зниженню собівартості продукції та розвитку інфраструктури. Так вважає керівник аграрного напрямку «Епіцентру К» Василь Мороз.

Про це повідомляє Економічна правда.

Україна – одна з небагатьох країн світу, які ще мають можливість нарощувати агровиробництво та збільшувати експортний потенціал. Для інтенсивного розвитку сільськогосподарського сектора країни аграрії мають контролювати кілька ключових чинників.

Перший: валовий збір та якість вирощеного зерна

Щоб забезпечити належне виконання цієї умови, слід чітко дотримуватися агротехнологій та строків проведення сільгоспробіт.

Читайте: Фермери Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів

«Від того, яким чином аграрії розподілятимуть площі між різними культурами напередодні сівби та скільки «центнерів на гектар» закладатимуть у плани показників врожайності, залежить дуже багато», – вважає Василь Мороз.

Другий: собівартість продукції

Щоб підвищувати ефективність виробництва і якість майбутнього врожаю, в компаніях використовують сучасні технології та вводять нові елементи з догляду за посівами озимих та ярих культур. При цьому слід аналізувати, як ці нововведення впливають на собівартість вирощуваної продукції.

За допомогою комплексного підходу їх слід оптимізувати, щоб у результаті зменшити собівартість продукції та збільшити прибуток із кожного оброблюваного гектара.

Один зі шляхів – використання більш рентабельних культур та сортів

За словами Василя Мороза, в посівах більшості українських компаній частка високоолеїнового соняшнику становить 5%, тоді як у Франції – 63-65%.

«Епіцентр К» у 2019 році вирішив змінити тактику: у цьому сезоні 62% від загальної площі під соняшником компанія відводить під високоолеїнові мононасичені гібриди.

Керівник пояснює, що таке рішення зумовлено зростанням ринкового попиту на високоолеїнове насіння серед підприємств кондитерської та фармацевтичної промисловості, «які готові сплачувати виробникам додаткову премію».

Третій: розвиток інфраструктури

Будівництво потужностей для промислового зберігання зерна та його якісної доробки стане внеском у запобігання ризикам на світовому ринку. Будівництво нових елеваторних комплексів поступово нівелюватиме високу залежність українських аграріїв від сезонного обвалу світових цін.

Landlord раніше повідомляв про те, що значне зміцнення гривні зумовлено низкою економічних чинників, одним із яких є рекордний експорт сільгосппродукції минулорічного врожаю.

Аналітика   

Показати ще