Landlord event

Landlord event     02 листопада 2018 17:24

Обличчя Landlord Club (ФОТОЗВІТ) ФОТО

Близько сотні представників 40 компаній, провідні аграрії країни, разом з глобальним оглядачем агроринків агентства Reuters Карен Браун та експертом з АПК Александром Калибердою і Хелен Фейрлемб керівником проекту IFC, за підтримки Syngenta обговорили тенденції виробництва і прогнози споживання аграрної продукції.

  • Вплив торгівельної війни між США та Китаєм, яка вилилася в перевиробництво сої у Штатах. Тож у наступному році очікується суттєве скорочення площ під сою. Її замінять злакові культури.
  • Кліматичні зміни в Україні виражаються в збільшенні площ для посіву кукурудзи та соняшнику. В цілому, кліматичні зони «мігрують» на північ.
  • Український агросектор потребує до 5 млрд доларів прямих інвестицій. Правда, експерти стримано оцінюють перспективу їхнього залучення.

На які тенденції наступного року звертали увагу українських аграріїв провідні експерти, детальніше дізнайтесь у нашому матеріалі «Глобальні агротренди та місце України у 2019 році – про що говорили на Landlord Club».

Фото: Олександр Ларичкін.

Поділися

Landlord event     27 листопада 2017 17:41

23 листопала 2017 року в Одесі пройшла ділова зустріч «Кава з LANDLORD» спільно з консалтинговою компанією K.A.C. Group.

Бізнес-зустріч «Кава з Landlord», партнерами якої виступила компанія  К.А.С. Груп зібрала понад 20 представників агробізнесу України, яких цікавила тема – «Актуальні рішення для міжнародного бізнесу в епоху BEPS і автоматичного обміну інформацією».  Місце зустрічі вибрали конференц-зал респектабельного готелю GAGARINN в місті-герої Одесі.

Розпочав зустріч Володимир Гаркуша Старший партнер K.A.C. Group, котрий розповів про правову легалізацію громадянина України в якості бенефіціара, формуванню доходів та фінансових потоків з урахуванням  української, іноземної частин бізнесів і податкових аспектів.

Ніна Нетесова Керівник міжнародного департаменту K.A.C. Group розповіла про корпоративні рішення по операційній діяльності для експорту товарів аграрного сектора, юрисдикції, нові вимоги, тенденції. Чому потрібна професійна експертиза існуючої структури і коли необхідна її заміна.

Савченко Ольга, провідний юрист-міжародник K.A.C. Group розкрила нюанси щодо вимог та процедур відкриття міжнародних рахунків.

Тема доповіді Тетяни Кузьмич Адвоката та старшого партнера – «Представництва іноземних юрисдикцій в Україні: ефективні інструменти для виконання поточних бізнес-задач і адміністрування». В ході виступу були розкриті питання запобігання уникнення статусу постійного представництва, здійснення фінансового моніторингу клієнтів фінансовими установами, законодавчі вимогу та економічні сенси необхідності розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів.

 

K.A.C. Group буде продовжувати практику подібних бізнес-зустрічей. Адже законодавча та правова база в агробізнесі набуває все більшого міжнародного масштабу. Консультації та супровід надійних консалтингових та юридичних компаній можуть покращити умови та знизити ризики при експорті агропродукції.

Слідкуйте за анонсами!

Поділися

Landlord event     26 жовтня 2017 14:38

Міжнародні контракти GAFTA і FOSFA. Практичні поради юридичної компанії AGA Partners.

Вітчизняні аграрні компанії, які орієнтовані на експорт зернових, олійних, насіння в обов’язковому порядку стикаються з питанням підписання міжнародних договорів.

Розуміючи актуальність питання, 19 жовтня Landlord спільно с юридичною компанією AGA Partners провели закриту зустріч з представниками агробізнесу. Тема, яку цього разу обговорювали: «Міжнародні контракти GAFTA і FOSFA. Практичні поради».

У затишному ресторані COIN (бізнес-центр IQ) зібралося близько 50 представників найбільших аграрних холдингів України, зокрема, серед них були присутні керівники юридичних відділів та відділів по роботі з експортною документацією, керівники ЗЕД, а також трейдери.

Як написати та укласти вигідний контракт GAFTA і FOSFA; як мінімізувати ризики; мільйонні суперечки в арбітражі щодо відсутності або наявності контракту; як уникнути дефолту; приховані торгівельні правила; правильне використання фраз «without prejudice…”, “subject to…”, “reserve a right…”, “bid vs firm offer”, “waiver vs acceptance”, “thank you for your business” тощо обговорювалися в ході цієї закритої зустрічі.

Спікерами заходу «Кава з Landlord» від AGA Partners були: Амінат Сулейманова, управляючий партнер; Іван Касинюк, партнер; Ірина Мороз, партнер; Чарльз Дебаттіста – адвокат GAFTA, FOSFA, LMAA.

Поділися

Landlord event     24 жовтня 2017 11:51

Україна і Нідерланди обговорили перспективи ринку біопалива

Нідерландсько-український форум «Ринок біопалива в Україні: крок назустріч енергетичній незалежності» об’єднав українських та нідерландських експертів і практиків.

Захід стартував одразу після відкриття міжнародної конференції «Енергія з біомаси 2017». Його мета – сприяння сталому використанню біомаси та біопалива в теплопостачанні та транспорті, пошук можливих шляхів співробітництва для розробки спільних проектів.

Учасники обговорили використання твердої біомаси для виробництва теплової енергії. Під час обох сесій заходу відбувалися дискусії про ресурси, якість, сертифікацію та підтримку ринку за допомогою податкових пільг або державних субсидій. Йшлося також про використання цукрового буряка й сільськогосподарської біомаси для виробництва рідких біопалив, які застосовують у секторах теплопостачання та транспорту.

«Нідерландські компанії мають досвід дослідження, розробки і впровадження всіх біоенергетичних технологій – у тому числі пряме спалювання, сумісне спалювання, анаеробне зброджування, виробництво енергії з відходів, а також досвід розвитку біоекономіки», — відзначали організатори до початку заходу.

Учасники форуму дійшли до думки, що Україна зіткнулася зі значними викликами у секторі енергетики, і біомаса як енергетичний ресурс може зробити суттєвий внесок у виробництво теплової енергії, електроенергії та біопалив.

Організатор: НТЦ «Біомаса».

Поділися

Landlord event     31 липня 2017 14:22

Аграрні технології ізраїльських компаній працюватимуть в Україні

Більше 80 представників українських аграрний компаній і холдингів, а також окремих дрібних фермерів узяли участь у семінарі «Україна-Ізраїль: інновації й технології в агробізнесі», що відбувся у Києві.

Захід організував проект LANDLORD спільно з Інститутом експорту Ізраїлю. Усього в ньому взяли участь дев’ять провідних компаній Ізраїлю, котрі мають свої напрацювання у сфері агротехнологій.

У вітальному слові Гілад Пелед, директор агротехнологічного департаменту Інституту експорту Ізраїлю, відзначив тенденцію до активного запровадження новітніх інновацій та технологій у вітчизняному українському агробізнесі. За приклад український бізнес мав би взяти ізраїльський зразок господарювання, оскільки у світі сільське господарство невеликої країни давно називають феноменальним. До слова, у країні, де менше 20% земель придатні для ведення сільського господарства, фермери забезпечують потреби населення в продуктах харчування на 95%. Ізраїль не лише покриває власні продовольчі потреби, а й успішно експортує свою продукцію в кілька десятків країн світу, а також у Європейський Союз.

Про те, що за допомогою провідних напрацювань у агросекторі Україні вдасться досягти ще кращих результатів у царині ведення бізнесу, висловилася Елізабет Соловйова, голова Торгово-економічної місії держави Ізраїль. Адже секрет успіху ізраїльського агросектора – у технологіях, частину з яких було презентовано на семінарі.

На прикладах запрошених до Києва компаній, що розробляють системи точного землеробства, системи аналізу ґрунтів й датчики для контролю за станом рослин, як от Mottes i Taranis, учасники семінару змогли відслідкувати, як інноваційні підходи до ведення сільського господарства знижують кліматичні ризики і сприяють раціональному використанню найцінніших для пустельного клімату водних ресурсів. Розробки компаній дають можливість використовувати метеорологічні прогнози для «розумного» господарювання, повідомляти фермерам мікропрогнози конкретно для їхніх ферм і планувати обробку поля з урахуванням цих прогнозів. Що стосується статистики, то вона вражає – в Ізраїлі один фермер годує 98 осіб, в той час як український землероб – лише десяток.

Сучасні зрошувальні системи представили піонери у галузі крапельного зрошення  – компанії Netafim та Naandanjain. Їхні інновації нині допомагають багатьом країнам в всьому світі економити воду й кошти, поливаючи рослини чітко визначеною необхідною кількістю води. Метод крапельного зрошення розробив у 60-х роках ізраїльський інженер-винахідник Сімхі Бласс. Сьогодні Netafim є провідним світовим виробником систем крапельного зрошення, й економить фермерам 30-70% води.

Особливо цікавими для українських молочників стали експерти із запровадження ефективних автоматизованих ферм, а також аналізаторів молока, датчиків для контролю за станом тварин й програмного забезпечення управління фермою компанії Afimilk та SCR. Ізраїльськими експертами доведено, що, за умови запровадження на фермі ізраїльських технологій, ту ж саму кількість молока можна отримати від 80 корів замість сотні. Свого часу ізраїльтяни добилися підвищення надоїв до 10 000 літрів в рік за рахунок технологій контролю над станом і поведінкою тварини. Нині в Ізраїлі найвищий рівень надою молока з однієї корови в світі – у середньому 12,5 тонни на рік. В Україні цей показник складає близько 4-4,5 тонни.

Системи переробки молока – охолоджувальне обладнання, аналізатори, сепаратори, пастеризатори, обладнання для виробництва молочної продукції із коров’ячого та козячого молока, презентувала у Києві компанія ABL. Наприклад, компанія має розробку для тих фермерів, котрі обмежені у виробничих площах. До їхніх послуг – модульний молочний завод на колесах «Dairy On Wheels» – контейнер, облаштований як виробниче приміщення. Компанія з 35-річним досвідом засвідчила свою готовність проінформувати українських виробників стосовно інвестицій у виробництво включно із супроводом до ринку збуту.

Зі створення сільськогосподарських проектів за методом 2BFresh (гідропонічні свіжі трави) консультувала українських аграріїв компанія TAP. Вона виробляє сільськогосподарську продукцію на основі передових методів і є досвідченим гравцем на сільськогосподарської арені з 1958 року. Гідропоніка і NFT-метод (спосіб біогенної плівки) – запатентований TAP. Компанія активно розробляє і впроваджує міжнародні сільськогосподарські проекти по усьому світу, а зараз налаштована на співпрацю з Україною.

За словами представників компанії з виробництва обладнання для переробки, сортування й упаковки овочів, ягід і фруктів для подальшого транспортування Eshet, один із головних напрямків, на які зараз орієнтуються інноваційні технології, – зниження втрат під час збору врожаю. Вони можуть становити до 30%. Технології дозволяють вести постійне комп’ютерне спостереження за продукцією. Її поділяють на групи залежно від необхідних умов зберігання і якості. Завдяки цьому можна збільшити час зберігання і уникнути псування продукції.

Учасники семінару «Україна-Ізраїль: інновації й технології в агробізнесі» зійшлися на тому, що низький природний потенціал для розвитку галузі компенсується високою інтенсивністю і ефективністю впровадження інновацій. Саме у цьому й полягає феномен ізраїльського сільського господарства. Високий рівень інноваційності допомагає домогтися максимальної продуктивності галузі при мінімальних ресурсних витратах.

Окрім презентації, українські представники аграрного бізнесу мали змогу поспілкуватися з ізраїльськими компаніями-розробниками передових технологій у форматі В2В під час «круглих столів».

 

Поділися
Показати ще