Новини / Аналітика     30 квітня 2019 14:35

Від андердога до лідера: Вадим Кролевець розкриває складові успіху Ерідон

Згідно з незалежними ринковими дослідженнями, серед дистриб’юторів в агросекторі компанією номер один із часткою 25% визнано «Ерідон». Про те, яких зусиль потрібно докладати, щоб бути першим, розповів директор Київського регіонального підрозділу компанії «Ерідон» Вадим Кролевець.

Вадиме Івановичу, ставши переможцем конкурсу «Агробренд 2019», «Ерідон» таким чином уже сьомий рік поспіль виборов першість у цьому змаганні. Якими ключовими характеристиками, на вашу думку, має володіти компанія, щоб тримати статус лідера на ринку?

Можу пояснити це на прикладі нашої компанії. Ми займалися розвитком «Ерідон» 25 років. У нас є чітко сформовані місія, мета, лозунг. Ми суворо дотримуємося цих правил — незалежно від подій, що відбуваються на ринку. Тож вважаю, що саме дотримуватися своїх цінностей, не витрачатися на компроміси — це і є сильний бік компанії.

Власники фермерських господарств у наших розмовах неодноразово з гордістю підкреслювали, що мають статус партнера «Ерідон». Скільки часу має пройти, щоб стати партнером вашої компанії?

На мою думку, партнерами стають ті, хто правильно розуміє значення слова «партнер». Є люди, які співпрацю називають партнерством для особистої вигоди. На ринку недоброзичливці часто наводять не зовсім правильний аргумент, що «Ерідон» — це дорога компанія. Насправді компанія «Ерідон» не просто продає товар сільгоспвиробнику, а забезпечує весь комплекс потреб клієнтів. Тому агропідприємства надають перевагу співпраці з нами. В аграрному бізнесі при виборі партнера важливий комплекс факторів.

По-перше, ми надаємо якісний консультаційний супровід великою регіональною командою менеджерів та технологічних експертів. По-друге, маємо логістичну інфраструктуру по всій території України, що дозволяє нам бути максимально наближеними до клієнта. По-третє, надаємо клієнтам вигідні умови оплати, забезпечуючи відчутну фінансову підтримку. Крім того, наявність необхідного обсягу товарів на складах дає можливість забезпечити клієнта різними категоріями товарів у супроводі з якісним сервісом на всіх етапах, економлячи час партнера. І нарешті, ми гарантуємо поставку виключно якісної та сертифікованої продукції, за яку відповідаємо своєю багаторічною репутацією.

Саме комплекс цих факторів робить «Ерідон» компанією номер один серед дистриб’юторів у агросекторі з часткою у 25% (згідно з незалежними ринковими дослідженнями).

Власне партнерство ми сприймаємо так: кожна сторона відповідально ставиться до своїх обов’язків. Якщо кредитуємо клієнта, то він у свою чергу розуміє, що з нами потрібно розрахуватися, а ми зі свого боку виконуємо наші зобов’язання. Загалом, на яких засадах заснував компанію Сергій Вікторович Кролевець, з такими принципами наразі вона і працює. Апріорі компанія «Ерідон» ставиться до своїх клієнтів як до партнерів. Наші клієнти та їх довіра до нас і є нашою цінністю. Тому, звісно, ми працюємо не тільки на сьогоднішній результат, а й на довгострокову перспективу.

«Ерідон» також є партнером глобальних компаній на кшталт Syngenta. Що, на вашу думку, є найбільш цінним у присутності таких гравців на ринку України?

Коли ти бачиш компанію з тривалою історією, науковою базою, великою кількістю працівників, представництвами у всьому світі — ти відчуваєш впевненість при співпраці. І звісно, цю впевненість ти пропонуєш своїм клієнтам. Адже кожен хоче отримати відчуття безпеки, захистити свій врожай. У аграрній галузі безпека дуже важлива. Адже є сезонність, і якщо врожай пропаде — випаде цілий рік. А це може вплинути не тільки на річний прибуток, а знищити компанію взагалі. Тож іноземні компанії — це завжди надійні партнери.

Ваша компанія приділяє велику увагу інноваціям. Назвіть, будь ласка, основні передові рішення, що з’явилися в Україні завдяки «Ерідон».

Питаннями впровадження інноваційних продуктів займається наш агротехнологічний відділ. І я, як директор Київського регіонального підрозділу, виступаю певним посередником між клієнтом, його бажаннями та потребами, передаю їх до наших фахівців, які і впроваджують ефективні рішення.

Так, з огляду на вимоги сьогодення, наші експерти відділу технологічної підтримки розробляють оптимальні з точки зору біологічної та економічної ефективності системи захисту та живлення польових культур. Крім того, враховуючи постійні погодні катаклізми, важливе значення має боротьба з різноманітними стресами рослин, зменшення фітотоксичної дії на культури пестицидів, підвищення ефективності останніх. Для цього у продуктовому портфелі компанії «Ерідон» є низка унікальних продуктів (ад’ювантів, біостимуляторів та біорегуляторів росту з антистресовим ефектом). Наша компанія націлена пропонувати виключно ті продукти, що дійсно необхідні аграрію. Якщо я бачу, що певний препарат буде у фермера неефективним, то не буду його рекомендувати.

Щодо інновацій у агросекторі, наразі спостерігається ситуація, коли керівники в господарствах поступово стають менш консервативними та більш відкритими до залучення нових технологій. Саме тому компанія «Ерідон» залучає зі світового ринку не просто цікаві речі, а такі, що дійсно працюють та ефективні в аграрній галузі.

Усі продукти, які ми пропонуємо нашим клієнтам, ми попередньо тестуємо самі.

Landlord раніше публікував матеріал, в якому засновник  групи компаній «Ерідон» Сергій Кролевець поділився з читачами своїми життєвими правилами: Правила успіху Сергія Кролевця.

Текст: Дар’я Герман

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

1 годину тому

Георге Ніцю: З відповідною технологією можливо все, навіть вирощувати гарні врожаї в несприятливих умовах

Румунський фермер Георге Ніцю вже понад 26 років працює в аграрному секторі й, незважаючи на важку працю, не бачить себе в іншій галузі. У 2001 році він заснував агрокомпанію SC OPT – MP SRL. Георге працює на 768 га землі, більша частка якої належить йому.

Як живе іноземний фермер   

3 години тому

Зняття мораторію на землю: Світовий банк чекає рішення від Зеленського

Світовий банк вважає, що відкриття ринку землі в Україні може додати до зростання економіки держави 1–2% і розраховує, що нова українська влада візьме на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення.

Про це повідомляє Укрінформ.

Директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, виступаючи на прес-конференції сказала:

«Ми сподіваємося, що нова Адміністрація Президента та новий Президент візьмуть на себе зобов’язання щодо зняття мораторію на землю».

За словами Сату Кахконен, ціна на землю залежатиме насамперед від свободи дій на ринку. Тобто, чим вільніший буде ринок продажу землі, тим вищою буде її вартість.

Читайте: Повне занурення аграріїв в цифрові технології: як охопити неосяжне?

За оцінками Світового банку, ВВП України у 2020 р. може прискоритися до 3,4%, а у 2021 р. – до 3,8% за трьох умов:

  • зняття мораторію на землю,
  • продаж державної частки в банківській сфері приватним структурам
  • послідовна боротьба з корупцією.

Landlord раніше повідомляв про те, що команда Володимира Зеленського виступає за скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

Політика   

23 травня 2019 10:47

Страшенна злива перетворила поля під Кременчуком на болота ФОТО

Постраждали посіви елітної пшениці, соняшника та кукурудзи на 10-15% площ у ПСП «Дніпровські зорі». Керівник підприємства каже, що під час злив поля нагадували «гірські річки у Карпатах». Проте фермер сподівається, що більшу частину посівів вдасться врятувати.

Про наслідки шаленої зливи та граду у Кременчуцькому районі написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Сіора, заступник директора, головний агроном у приватному сільськогосподарському підприємстві «Дніпровські зорі». Він розмістив фото того, що наробила стихія в його господарстві. Злива розігралася якраз на свято Миколи Чудотворця, 22 травня. Фермер жартує, що то так привітав святий і не втрачає оптимізму.

«Чудотворець сьогодні з привітаннями також не забарився. Привітав з самого ранку зливою та градом. В 10.20 продовжує вітати дощем. Чи на цьому закінчиться? Чи будемо такі вітання приймати весь день? А може це на врожай? Найкращі, елітні посіви пшениці вже положило на землю. Овочам досталось сповна. Та всерівно вдячні, що хоч все не знищило….. Зробили вихідний і насолоджуємося погодніми умовами,» – пише Володимир Сіора.

Сьогодні Landlord зв’язався із головним агрономом ПСП «Дніпровські зорі» та розпитав про наслідки стихії на полях.

Володимира Сіора каже, що такої потужної зливи не бачив років 15. Найбільше постраждали посіви кукурудзи та соняшника у низинах. На сьогодні  соняшник і досі стоїть  у воді. Дісталося й елітній пшениці, і людським городам.

– Учора я повертався о 12 годині з Кременчука, то потоки на полях були такі, як ото гірські річки в Карпатах. Там, де були схили та гирла старих річок, посіви кукурудзи просто змило, вона ж невелика була. На пагорбах кукурудза жива. Вимило незначні площі кукурудзи та соняшника. Насівати заново ніхто не буде. Пшениця на гірших по родючості ґрунтах вистояла, бо в неї колос був не дуже великий, вона легша. Її трішки намочило, градом побило, але вона вистояла. А насіннєві ділянки, де заводили елітний матеріал, нові сорти, де було краще живлення, догляд  – пшениця нахилилася та лягла на землю. Вона вже не підніметься. Але на останньому «колінці» сам колосок може піднятися вгору. Тому, якщо будуть сонячні дні, колос ще підніметься вгору, і, сподіваюсь, нам ще вдасться зібрати зерно. Звісно, врожаю хорошого не буде.

Читайте: На Житомирщині смерч знищив теплиці і 100 га лісу

Фермер каже, що елітну пшеницю сіяли із запасом, тому сподівається, що на насіння вирощеної елітної пшениці все ж вистачить. Він додає, що пшениця витримує затоплення 3-4 дні, і якщо за цей час зійде вода, то можна буде зібрати який не є урожай.

Усього у ПСП «Дніпровські зорі» 1050 га землі під посівами, затоплено 10-15 площ.  Доведеться рихлити 700-800 га площ – а це додаткові витрати для підприємства. Головний агроном каже, що під час цього внесуть додатково й азотні добрива. Попри те, що наробила негода, він сподівається, що волога дасть розвиток пізнім культурам.

– Спочатку ми були розстроєні, але зібралися, подивилися – траплялося  гірше. Тому налаштовані оптимістично, – каже Володимир Сіора.

Як повідомляв раніше Landlord, на початку травня зливи частково змили посіви соняшника і кукурудзи на заході України.

Клімат   

22 травня 2019 11:53

Як Україні збільшити агровиробництво: три ключові умови

Для того щоб українські аграрії могли наростити обсяги виробництва, вони мають приділити основну увагу зростанню якості вирощеного зерна, зниженню собівартості продукції та розвитку інфраструктури. Так вважає керівник аграрного напрямку «Епіцентру К» Василь Мороз.

Про це повідомляє Економічна правда.

Україна – одна з небагатьох країн світу, які ще мають можливість нарощувати агровиробництво та збільшувати експортний потенціал. Для інтенсивного розвитку сільськогосподарського сектора країни аграрії мають контролювати кілька ключових чинників.

Перший: валовий збір та якість вирощеного зерна

Щоб забезпечити належне виконання цієї умови, слід чітко дотримуватися агротехнологій та строків проведення сільгоспробіт.

Читайте: Фермери Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів

«Від того, яким чином аграрії розподілятимуть площі між різними культурами напередодні сівби та скільки «центнерів на гектар» закладатимуть у плани показників врожайності, залежить дуже багато», – вважає Василь Мороз.

Другий: собівартість продукції

Щоб підвищувати ефективність виробництва і якість майбутнього врожаю, в компаніях використовують сучасні технології та вводять нові елементи з догляду за посівами озимих та ярих культур. При цьому слід аналізувати, як ці нововведення впливають на собівартість вирощуваної продукції.

За допомогою комплексного підходу їх слід оптимізувати, щоб у результаті зменшити собівартість продукції та збільшити прибуток із кожного оброблюваного гектара.

Один зі шляхів – використання більш рентабельних культур та сортів

За словами Василя Мороза, в посівах більшості українських компаній частка високоолеїнового соняшнику становить 5%, тоді як у Франції – 63-65%.

«Епіцентр К» у 2019 році вирішив змінити тактику: у цьому сезоні 62% від загальної площі під соняшником компанія відводить під високоолеїнові мононасичені гібриди.

Керівник пояснює, що таке рішення зумовлено зростанням ринкового попиту на високоолеїнове насіння серед підприємств кондитерської та фармацевтичної промисловості, «які готові сплачувати виробникам додаткову премію».

Третій: розвиток інфраструктури

Будівництво потужностей для промислового зберігання зерна та його якісної доробки стане внеском у запобігання ризикам на світовому ринку. Будівництво нових елеваторних комплексів поступово нівелюватиме високу залежність українських аграріїв від сезонного обвалу світових цін.

Landlord раніше повідомляв про те, що значне зміцнення гривні зумовлено низкою економічних чинників, одним із яких є рекордний експорт сільгосппродукції минулорічного врожаю.

Аналітика   

22 травня 2019 09:30

Джеймі Олівер збанкрутів через здорожчання імпорту продуктів у Великій Британії

Відомий англійський шеф-кухар і популяризатор здорового харчування Джеймі Олівер втратив всі свої ресторани у Великій Британії, за винятком трьох. Мережа його закладів передана в зовнішнє управління в рамках процедури банкрутства.

Про це повідомляє Економічна правда.

За інформацією, опублікованою у The Guardian, Джеймі Олівер через неплатоспроможність практично втратив свій ресторанний бізнес: 22 ресторани Jamie’s Italian, ресторани Barbecoa і Fifteen в Лондоні, а також закусочна в аеропорту Гетвік шукають нового власника. Очікується, що близько 1000 співробітників втратять роботу.

Читайте: Вперше у світі: Кернел керуватиме логістикою зерна за допомогою штучного інтелекту

Видання зазначає, що Brexit посилив кризу на ринку ресторанних послуг у Великій Британії. Зокрема, імпортовані з Італії харчові продукти, що використовувалися для приготування страв у Jamie’s Italian, значно подорожчали внаслідок  різкого зниження курсу фунта стерлінгів до євро.

Landlord раніше повідомляв про те, що кухарі стають агентами змін на шляху людства до здорового харчування.

Фінанси   

Показати ще