Новини / Рослинництво     07 березня 2019 14:55

Посівний календар на березень 2019

У цьому році березень виявися для фермерів більш сприятливим за температурою для початку посівної кампанії. Landlord розібрався, які овочеві культури можна висаджувати на початку весни.

Морква

Морква — це доволі холодостійка рослина, яка не боїться холодної температури. Тож при висадці культури у березні, перші плоди молодої моркви можна отримати вже в травні. Якщо висаджувати моркву у квітні, краще обирати ранні сорти середньої спілості. Насіння моркви можна висаджувати, коли ґрунт прогріється до температури 5-8 ºC. Глибина посадки 3-4 см.  Для формування гарного коренеплоду необхідний пухкий ґрунт.

Читайте: Як зменшити втрати при зберіганні яблук і груш: нові нідерландські дослідження

Редька

Цю культуру фермери висаджують ближче до кінця березня. Хоча для посадки редьки необхідна температура ґрунту мінімум 2-3 ºC. Перші паростки рослини добре можуть переносити заморозки до -3 °С.

Попередня обробка насіння перед висадкою демонструє кращі результати по врожайності. Редис можна попередньо замочити у теплій воді на декілька днів, періодично замінюючи воду. Потім необхідно просушити та висадити у ґрунт. Після висадки редька потребує вологи, тому потрібно щедро поливати культуру.

Горох

Насіння гороху перед висадкою також необхідно попередньо підготувати — залити водою на 12-18 годин, замінюючи 3-4 рази. Горох може дати перші паростки при температурі 4-7 ºC. Якщо раптом грянуть заморозки, то культура витримує до -6 ºC. Зазвичай горох висаджують у рядки на відстані один від одного у 15-20 см, а між насінням у рядку — 5-6 см. Глибина посадки 3-4 см. Після висадки насіння, його потрібно полити. До появи перших сходів, у разі відкритої висадки, рекомендується накрити нетканинним матеріалом, аби насіння не з’їли птахи.

Боби

Дана культура також чудово витримує холодні температури і може прорости за температури 1 ºC та витримувати до -4 ºC. Насіння бобів має щільну оболонку, тож перед висадкою їх варто замочити на 5-6 годин у воді кімнатної температури. Насіння бобів висаджують на глибині 7-8 см. При вирощуванні низькорослих сортів боби висаджують за схемою 20х20 см. Насіння більш високих сортів розміщують на відстані 10-12 см. Між рядків залишають відстань біля пів метри. Після висадки, посіви накриваються плівкою до появи перших сходів.

Раніше Landlord писав, що у 5 областях України почали сіяти ранні ярі зернові та зернобобові культури.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Вас зацікавить