Новини / Інвестиції     23 березня 2020 11:16

Кернел за 61 млн євро продав зерновий термінал російському ВТБ

Російська компанія "Деметра-Холдинг", що входить до структури ВТБ, оголосила про придбання в українського "Кернелу" за €61 млн 50% частки зернового терміналу в Тамані.

Таким чином, “Кернел” продав всю свою частку в глибоководному терміналі з експорту зерна в російському порту Тамань.

Судячи з повідомлень на біржі, український агрохолдинг не бере участі в операціях з маркетингу зерна в Росії з 2017 р, передаючи свою квоту на перевалку зерна в Таманському терміналі третій стороні.

Інша частка в розмірі 50% терміналу в Тамані належить компанії lencore Agriculture (через компанію Renaisco B.V.).

Також повідомляється, що подальший розвиток терміналу в Тамані передбачає будівництво залізничної гілки, що дозволить значно збільшити пропускну здатність комплексу.

Читайте: Сторічний романтизм або навіщо американські фермери вирощують полбу

“У рамках стратегії« ВТБ »на зерновому ринку угода дозволить досягнути значної синергії з наявними активами групи« ВТБ »в області інфраструктури, логістики та експорту зернових за рахунок оптимізації технологічних і бізнес процесів. З урахуванням поточної кон’юнктури створення сучасної інфраструктури та оптимізація процесів є важливим фактором у формуванні експортного потенціалу країни та розвитку сільського господарства в Росії. В умовах волатильності ринків і світової економічної нестабільності, створення вертикально інтегрованого холдингу дозволить збільшити ефективність логістики російського зерна, зробить прозорим ціноутворення, забезпечить приплив капіталу, а також дозволить модернізувати інфраструктуру ринку в цілому “, – прокоментував перший заступник голови правління банку “ВТБ” Юрій Соловйов.

Нагадаємо, що «Кернел» разом зі швейцарським трейдером Glencore International – Renaisco BV придбали зерновий термінал у російському порту Тамань за $265 млн у вересні 2012 року.

Раніше “Кернел” за $21 млн придбав олійноекстраційний завод у Кропивницькому.

Джерело: Варшавська фондова біржа та прес-служба “ВТБ”.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також