Новини / Думки     11 січня 2019 15:48

Інновації, досвід та відкритість. Що представляє собою Клуб новаторів агробізнесу

Найбільше досягнення «клубу новаторів агробізнесу», створення якого було ініційоване компанією BASF, — це відкритість і постійний обмін досвідом. Загальний вільний доступ до інформації дозволяє членам клубу завжди бути на крок попереду і формувати еліту аграрної галузі України.

Наприкінці березня 2018 року компанія BASF запропонувала 26 провідним аграріям із 19 областей України сучасні унікальні продукти та технологічні рішення для своїх господарств у рамках проекту «Клуб новаторів агробізнесу». І ось 12 грудня відбулася друга зустріч новаторів, які підбили підсумки осінньої посівної кампанії та поділилися досвідом щодо випробовування нових препаратів протягом поточного року.

Майже рік діяльності, тестування новітніх розробок у галузі агрохімії, зустрічей, обміну думками, злетів та падінь. Про перший досвід, який був набутий і аграріями, і компанією BASF, про головні підсумки та успіхи розповів президент «Клубу новаторів агробізнесу» та керівник відділу по роботі з ключовими клієнтами BASF Вадим Потьомкін.

Минув майже рік з моменту заснування «клубу новаторів агробізнесу» і вже можна підбити проміжні підсумки його діяльності. що змінилося за цей час і наскільки виправдовує себе ця структура?

Створення клубу повністю себе виправдовує, тому що ми знайшли тих людей, які є дійсно прогресивними та інноваційними в Україні. Ми зібрали тих, кому не байдужа доля аграрних технологій. Тих, хто намагається створити, придумати щось нове не тільки для себе, але й для інших. Ми спробували створити таку атмосферу, де люди можуть спокійно ділитися знаннями, досвідом, обговорювати важливі агрономічні питання і не боятися говорити відкрито. Це, по суті, клуб однодумців, які з нашою допомогою створюють нові технології.

Яке, на вашу думку, найбільше досягнення клубу за цей час?

Найбільше досягнення — це обмін досвідом, відкритість. У наш час дуже багато власників господарств, які не бажають розповідати про свої інновації, успіхи в культивуванні рослин. Нещодавно була конференція компанії «Кернел», на якій озвучили багато слушних речей. Наприклад, у них є відділ, який займається закупівлею, в тому числі й врожаю. І вони сказали: «Ми купуємо не насіння, а олію з насіння». Друга тенденція, яку «Кернел» відкрив, — це обмін інформацією. Чим більше буде людей, готових ділитися знаннями, тим краще буде для всіх. І це саме та ідея, яку ми теж сповідуємо. Якщо ми спільно знайдемо технологію, що працюватиме, від цього виграють усі. Ми як виробники зможемо наявно показати дієвість продукту, а клієнт у свою чергу може взяти цей продукт і, адаптувавши під свої умови, отримати гарний результат.

Наскільки відкрито поводяться учасники клубу, наскільки охоче діляться інформацією?

Вони готові ділитися, не приховують абсолютно нічого. Ми фактично допомагає­мо їм зрозуміти, де були помилки та як їх не повторити. Що саме потрібно було зробити, аби дія того чи іншого препарату показала стовідсотковий ефект.

Чи існують подібні клуби в інших країнах? якщо так, то які там були отримані результати? чи український клуб є для BASF першим проектом такого плану?

Подібні клуби функціонують і в інших країнах. Формат у них дещо інший, проте завдання і цілі залишаються ідентичними — сприяти розвитку агробізнесу в цілому, виводити аграрний сектор на новий щабель. Аграрії Франції, Великої Британії, Німеччини та деяких інших країн також випробовують нові препарати на своїх полях. Тому на ваше запитання відповідь і так, і ні: ідея сама по собі не унікальна, але унікальним є український клуб у своєму вигляді.

Чи плануються у найближчому майбутньому якісь зміни у форматі роботи клубу?

Незважаючи на те що ми компанія інноваційна, є речі, які краще не чіпати. Наприклад, наші спеціальні умови найближчі кілька років змінюватися точно не будуть. Ми прихильники такого підходу, що концепція, яка змінюється щороку, не може називатися концепцією. Формат працює, він сподобався, підійшов, і найближчим часом кардинально змінювати нічого не плануємо. Звісно, щось покращимо, проте основа залишиться незмінною.

Наразі учасниками клубу є 26 господарств із 19 регіонів україни. Чи збираєтеся розширювати членство новаторів?

Клуб — це обмежена кількість учасників. Якщо хтось відмовиться, то, звісно, ми запросимо ту людину, яка зможе влитися в наше коло. Кардинально розширятися не плануємо. Ми обирали справжніх лідерів думок у своїх регіонах і сформували склад, який представляє всю країну.

За якими саме критеріями проводився відбір?

Найголовнішими критеріями для нас були технологічність господарства, його відкритість у своїй діяльності, готовність використовувати нові продукти, які ми запропонуємо, проводити експерименти, ділитися отриманим досвідом.

Поділіться планами клубу на найближчий рік.

Плани ще у процесі побудови, але ключова ідея залишиться непохитною. Новаторам ми надамо можливість спробувати нові продукти, яких ще немає на ринку. Які саме — дізнаєтеся від них самих наступного року.

Текст: Роман Кирієнко

Фото: Дмитро Подлєсний, надано прес-службою компанії

Технології        06 серпня 2019 15:25

Платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді

xarvio™ Digital Farming Solutions виграв нагороду в категорії рослинництва та ґрунтознавства на виставці Ag in Motion Farm Expo, яка відбулася в липні 2019 року в Саскатуні, Канада. Інновація допомагає миттєво розпізнавати хвороби у полях за фотографією.

Про це повідомляє прес-служба BASF.

«У наших цифрових рішеннях ми використовуємо інноваційну технологію, яка допомагає  аграріям удосконалити та автоматизувати процес вирощування рослин. Адже він повинен бути ефективним, вигідним та стабільним. Ця нагорода – велика честь для нас, і ми вдячні за те, що xarvio™ SCOUTING відзначено за внесок у розвиток сільського господарства», – сказав Уоррен Біллз, комерційний керівник xarvio™ у підрозділі Agricultural Solutions BASF Канади.

Ag in Motion – це триденна експозиція на відкритому повітрі, що проходить у Саскатуні, Канада, де представлені новітні технології та інновації у сільському господарстві.

xarvio™ SCOUTING використовує миттєве розпізнавання хвороб у полях за фотографією. Алгоритми машинного навчання дозволяють програмі самовдосконалюватися з часом, а тому програма постійно підвищує точність своїх результатів.

xarvio™ SCOUTING вже доступний у близько 150 країнах світу, серед яких і Україна. 2019 року українські аграрії випробували додаток, який дозволяє визначати хвороби, шкідників чи бур’яни, фізіологічний стан культур за допомогою камери смартфона.

Читайте: BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

xarvio™ SCOUTING є одним із двох цифрових сільськогосподарських рішень. Проект також включає xarvio™ FIELD MANAGER. Його аудиторія в 2019 році склала вже понад 1000 українських підприємств. Додаток поєднує візуалізацію польових зон із можливістю спостереження за полями та картами для диференційного обприскування, що забезпечує виробників та агрономів інструментами для сталого економічного вдосконалення виробництва сільськогосподарських культур, наприклад, шляхом автоматичного визначення оптимального часу та норми внесення засобів захисту рослин.

Додаток xarvio™ SCOUTING доступний безкоштовно в App Store та Google Play. Для отримання додаткової інформації про xarvio™ Digital Farming Solutions, FIELD MANAGER та SCOUTING відвідайте офіційний сайт компанії.

Нагадаємо, раніше на зустрічі Клубу новаторів агробізнесу в Центральному та Східному регіонах України гостям заходу був представлений xarvioTM BASF. Особливістю даного рішення є здатність прорахувати ризик розвитку хвороб чи шкідників на певних культурах на кожному полі, надавати індивідуальні карти обробок із оптимальним розрахунком часу внесення засобів захисту рослин

Поділися

Фінанси        02 серпня 2019 12:54

BASF щороку інвестує в дослідження технологій 180 млн гривень

Прямий внесок BASF в українську економіку у 2018 році становив 915 млн грн. Якщо говорити про загальний економічний ефект, то це понад 2 млрд грн, або близько 0,06% ВВП України. Інновації компанії спрощують аграрний бізнес та знижують пестицидне навантаження без шкоди для врожаю.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Департамент Agricultural Solutions BASF Україна оприлюднив свій звіт про економічну діяльність за 2018 рік під час прес-конференції 31 липня 2019 року. Згідно з ним, прямий внесок департаменту Agricultural Solutions BASF в економіку України склав 915 млн грн (близько 0,03% ВВП країни). Якщо говорити про загальний економічний ефект, то це понад 2 млрд грн і еквівалентно приблизно 0,06% ВВП України.

Читайте: У Єгипті будують найбільший у світі цукровий завод з інвестиціями $1 млрд

Щорічно компанія інвестує близько 180 млн грн у проведення практичних випробувань, залучає до співпраці наукові установи і провідні аграрні господарства України, проводить дослідження локальної дії препаратів у різних погодно-кліматичних умовах нашої країни.

Крім регулярних інвестицій у дослідження технологій перед їх запуском на ринок, компанія BASF щорічно вкладає близько 3 млн грн в утилізацію тари.

«Ми вперше проаналізували внесок компанії не тільки в сільське господарство, а й в економіку України. Наші інноваційні рішення не тільки спрощують аграрний бізнес, а й знижують пестицидне навантаження без шкоди для врожаю», – прокоментував Андрій Касьян, керівник департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу.

Уже наступного року компанія представить ринку 2 нових рішення: інноваційний фунгіцид Пріаксор і вдосконалений гербіцид Стеллар Плюс, який стане поліпшеною версією знайомого всім українським аграріям Стеллар.

Пріаксор стане надефективним рішенням проти грибкових хвороб ячменю і пшениці.

Стеллар Плюс – це нове слово в контролі бур’янів у посівах кукурудзи. Маючи в складі допоміжний прилипач Метолат, він стане надефективним самостійним рішенням для захисту посівів.

За результатами другого кварталу 2019 року департамент Agricultural Solutions BASF показав зростання прибутку по всьому світу, в тому числі в Східній Європі. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, продажі департаменту Agricultural Solutions BASF у світі виросли на 38%.

«Насамперед на зростання продажів підрозділу вплинула купівля активів і частини бізнесу Bayer у серпні 2018 року. І ми продовжуємо опанувати нові сегменти аграрного ринку», – прокоментував Лівіо Тедескі, Перший віце-президент департаменту Agricultural Solutions BASF в країнах Європи, Середнього Сходу, Африки та СНД.

У компанії відзначають важливість для України партнерства BASF із французькою насіннєвою компанією Euralis Semences, оскільки підписаний у червні цього року дистриб’юторський договір дозволить BASF вийти на ринок насіння соняшнику, а ця культура – одна із ключових в українському агросекторі.

«Як міжнародний хімічний концерн, компанія BASF бачить в Україні не тільки аграрний потенціал. Ми бачимо його також у харчовій і хімічній промисловості, у видобутку корисних копалин, нафти і газу. Працюючи в цих галузях ми не тільки збільшимо прибуток компанії, а й створимо більше можливостей для українців і додаткову цінність для української економіки», – підкреслив Тіберіу Діма, генеральний директор BASF України та керівник групи країн Східної Європи.

Landlord раніше повідомляв про те, що BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні.

Поділися

Технології        01 серпня 2019 09:01

BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

BASF планує спільно з українським партнером відкрити в Україні підприємство, яке  вироблятиме засоби захисту рослин під торговою маркою концерну.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Наразі триває пошук  української компанії – партнера, який відповідатиме всім вимогам BASF.

Читайте: МХП закриває Снятинську птахофабрику

За словами керівника департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу Андрія Касьяна, майбутнє підприємство являтиме собою «формуляцію виробництва», оскільки продукція виготовлятиметься з компонентів, які завозитимуть із-за кордону.

Landlord раніше повідомляв про те, як українські фермери впливають на продукцію BASF.

Поділися

Аналітика        14 липня 2019 16:42

Сергій Кучеров: Незабаром аграрії вноситимуть ЗЗР двічі на рік

Керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров в інтерв’ю Landlord підбив підсумки форуму «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю» та розповів про останні тенденції в розробці новітніх препаратів ЗЗР.

Які нині стереотипи побутують серед фермерів щодо новітніх препаратів ЗЗР?

Я би не стільки став говорити про стереотипи, скільки звернув би увагу на підходи. Коли аграрії кажуть, що ми вибираємо препарат, ефективний проти кореневої гнилі, тоді я часто задаю питання: «Хлопці, а як правильно обліковуються кореневі гнилі в полі? Як ви визначаєте, наскільки він ефективний?» Тому оці моменти залишаються за кадром. Адже я приводив приклад, де, згідно методики  обліку  ураження кореневими гнилями, треба оцінити 20 рослин в суміжних рядках у 10 місцях поля на площі до 50 га. Оце і є оцінка ефективності. Хто таке робить? Будемо відвертими – одиниці. Тому ось цей момент і є найбільш складним.

Як зазначив представник «Євраліс Семенс Україна», незабаром протруєння насіння бетонозмішувачем стане історією. Наскільки це реально?

З точки зору пропасних культур, скажу, що ще років 5 і все. Аграрії, які використовують вітчизняне насіння, вони його отримують вже підготовленим, протруєним. Це не говорячи вже про європейських виробників, де стандарти надзвичайно високі. Пшеницю ніколи взагалі таким чином не перетруювали. Бетонозмішувачем, зазвичай, протруювали інсектицидами кукурудзу, соняшник… Тож, гадаю, ця технологія дійсно себе вичерпала.

Читайте: Весняні заморозки та літні посухи: як казахстанські фермери справляються із негодою

На сьогодні існує чимало ЗЗР, які здатні захистити рослину практично від будь-яких шкідників. Утім, існують і такі паразити, від яких фермерів досі кидає в холодний піт. Могли б назвати найбільш небезпечні хвороби, боротьба з якими досі залишається актуальною?

Позбутися  шкідочинних організмів взагалі не можливо, адже вони займають свою біологічну нішу і є частиною природніх процесів. Тут інше питання – наскільки добре ми зможемо їх контролювати. Зокрема, і за допомогою ЗЗР. Так, на пшениці я б виділив снігову плісняву та сажку летючу. Узагалі наразі працюємо над рекомендаціями, щоб  застосовувати ЗЗР  і від осіннього розвитку хвороб, і від  весняного .

Нагадаємо, днями у Києві відбувся форум на тему «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю», на якому експерти компанії BASF звітували про результати використання препаратів компанії, що вийшли на ринок на початку 2019 року — інсектицидних протруйників Пончо та Пончо Вотіво, а також фунгіцидного протруйника для зернових Кінто® Плюс.

Поділися

Технології        08 липня 2019 14:34

Особливості випробовування препаратів Пончо Вотіво та Кінто Плюс ФОТО

Днями на форумі за темою «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю» експерти компанії BASF звітували про результати використання препаратів компанії, що вийшли на ринок на початку 2019 року — інсектицидних протруйників Пончо та Пончо Вотіво, а також фунгіцидного протруйника для зернових Кінто® Плюс.

На цьому форумі аграрії мали змогу дізнатися про інноваційні розробки у сфері протруювання насіння. Учасники події під час дискусії разом із експертами BASF обговорили нові можливості у підготовці насіння до посівної та захисту протягом періоду вегетації. Спікери також поділилися знаннями та експертизою у питаннях захисту зернових колосових культур, а ще розібралися у вирішенні проблем нематод кукурудзи та шкідників на посівах соняшнику та кукурудзи.

Щодо нового для компанії BASF інсектицидного протруйника Пончо було зазначено, що він має високу ефективність проти таких ґрунтових та наземних шкідників сходів, як західний кореневий жук, підгризаючі совки, дротяник, довгоносик, муха паросткова, муха шведська та попелиця. Цей препарат, як і Пончо Вотіво, не дає фітотоксичності та має тривалий період захисної дії протягом усього періоду вегетації рослини. Особливості Пончо і в тому, що він має низьку норму застосування, а оброблене насіння відрізняється підвищеною схожістю та енергією проростання.

Читайте: Прогрес без інвесторів. Завдяки чому господарство на Чернігівщині розвивається не залучаючи зовнішні кошти

Другий презентований продукт – Пончо Вотіво – це комбінований інсектицидний протруйник, що забезпечує відмінний контроль над ранньосезонними ґрунтовими та наземними шкідниками кукурудзи. Окрім того, він надає довготривалий захист від шкідливого впливу нематод, а також сприяє захисту рослин від несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Кінто® Плюс – це високоселективний фунгіцидний протруйник із виразним фізіологічним ефектом для надійного захисту сходів зернових колосових проти широкого спектру грибних хвороб. До плюсів цього препарату можна віднести контроль основних хвороб на початкових етапах., Також він демонструє фізіологічний ефект AgCelence®, що забезпечує ріст та розвиток кореневої системи рослини, а також дає змогу повністю реалізувати потенціал культури. Відмінність Кінто® Плюс від інших протруйників полягає в тому, що він на 60% має більшу плинність, а також у 6 разів знижує запилення робочої зони у порівнянні з контрольними зразками.

«Щорічні втрати зерна від хвороб досягають 10-20% і більше потенційного врожаю. З інтенсифікацією виробництва і збільшенням урожайності зерна шкодочинність хвороб посилюється і втрати можуть становити понад 50%. – зазначив Андрій Горбонос, менеджер з маркетингу напрямку насіння BASF Agricultural Solutions. – Запобігти проблемі зазвичай легше, ніж її усунути. Саме тому протруювання насіння є одним з найважливіших етапів у комплексі передпосівного обробітку насіння. Використання протруйників надійно захищає насіння і молоді рослини сільськогосподарських культур від хвороб та шкідників і підвищує продуктивність вирощуваної культури».

Нагадаємо, раніше на черговому засіданні «Клубу новаторів агробізнесу», заснованого компанією BASF, учасникам заходу надали вичерпну практичну інформацію з поля щодо дієвості препаратів BASF, а також презентували новітнє цифрове рішення для сільського господарства xarvio™ FIELD MANAGER.

Поділися
Показати ще