Новини / Рослинництво     14 лютого 2019 17:10

Belchim випустив новий гербіцид Proman для захисту картоплі

Як зробити інновації не просто напрямом діяльності, а сенсом життя всієї компанії — досвід Belchim Crop Protection. Про це нам розповів Олександр Якубець, директор представництва "БелХім Кроп Протекшн" в Україні

У компанії Belchim Crop Protection називають інновації невід’ємною та головною складовою успіху на ринку. Belchim, заснована у 1987 році, відома і як розробник, і як виробник широкого спектра продуктів агро­хімії. Компанія активно нарощує свої позиції на ринках засобів захисту рослин у ЄС, Сполучених Штатах Америки, країнах Азії та Африки.

Belchim — це передусім новітні розробки в агрохімічній галузі. Адже до її складу з 2006 року входить власна випробувально-дослідницька станція, розташована у бельгійському місті Лондерзель.

На 10 га землі станції вирощують низку сільськогосподарських культур, а всі продукти компанії розробляються, тестуються та порівнюються у реальних польових умовах. Це дає можливість одразу інтегрувати розробки у програми пошуку рішень проблем аграріїв зі шкідниками, хворобами рослин або бур’янами. Станція працює за принципом двостороннього зв’язку — Belchim Crop Protection постійно розширює базу знань про клієнтів, а фермери можуть наочно спостерігати випробовування препаратів і обмінюватися інформацією з розробником.

Власне прихильність саме до інновацій компанія ще раз довела минулого року, успішно вивівши у партнерстві з компанією «Ерідон» на український ринок досходовий системний гербіцид для захисту посівів соняшника, сої та картоплі Проман.

Про успіх препарату на ринку, результати співробітництва з «Ерідон» і взагалі бачення українського ринку та його особливостей нам розповів директор представництва «БелХім Кроп Протектшн» в Україні Олександр Якубець.

Про Україну

Українські аграрії позитивно сприймають інноваційні розробки, «інновація» дослівно — «нововведення», а постійні нововведення в технологіях забезпечують збільшення врожайності та, відповідно, дохідності. Ми відслідковуємо статистку по різних ринках і бачимо, що в Україні 5–7% аграріїв постійно шукають новітні препарати. Це середній світовий показник, і Україна в цьому плані не відрізняється від інших. Але щоб ці нові препарати зайняли свою нішу на ринку, потрібен час — їх треба спробувати та оцінити на нашій землі, в наших кліматичних умовах.

Першопричиною є те, що все нове зазвичай не викликає звикання. Якщо одна діюча речовина використовується на ринку вже 20–25 років, то рано чи пізно відбувається процес звикання. Наприклад, ця проблема надзвичайно гостро стоїть у США та Європі.

Минулого року ми запропонували в Україні новітній гербіцид для захисту посівів соняшника, сої та картоплі — Проман. Україна була не першим ринком, де ми вивели цей препарат, — він добре зарекомендував себе в Європі, та, звичайно, було хвилювання з приводу результатів його дії в Україні, з огляду на відмінності у складі ґрунтів та видовому наборі бур’янів.

Про співпрацю з «Ерідон»

На старті нового продукту багато що залежить від того, хто саме стане партнером у його дистрибуції. Ми почали співпрацю з компанією «Ерідон», найбільшим і найдосвідченішим дистриб’ютором агрохімічних препаратів в Україні. Підрозділи в усіх регіонах країни та понад 11 000 партнерів-­агровиробників — ці цифри говорять самі за себе. І головне: «Ерідон» — це бренд, якому довіряють аграрії, найкраща рекомендація для виробника препарату, якщо його продукт є у портфелі дистриб’ютора.

«Ерідон» — лідер дистриб’юторського аграрного ринку України, який шукає по світу досвід та новітні технології, вивчає та оцінює їх, й обрані технології пропонує вже в Україні.

Я працюю на ринку агрохімічних препаратів з 1996 року та знаю цю компанію давно — бачив, як «Ерідон» створювався, зростав, здобував репутацію. Це одна з небагатьох компаній, яка зосереджена на інноваційних дистрибуційних методах розвитку і має власний агротехнологічний центр підтримки. Його мета — визначати потреби ринку в новітніх інноваційних продуктах. Це, мабуть, і приваблює мене найбільше — адже Belchim теж має випробувальну станцію, яка розробляє препарати з огляду на майбутнє.

Саме це — вміння бути на крок попереду — і є головною відмінністю «Ерідон». Компанія вже 25 років на ринку і продовжує зростати — сьогодні вона, за моїми оцінками, вже втримує приблизно 25% ринку і має амбіційні плани рости далі.

Тому в ситуації з препаратом Проман немає нічого дивного — «Ерідон», як завжди, був націлений на пошук нових продуктів, а ми мали що запропонувати. За допомогою наших інноваційних препаратів можна отримувати приріст врожайності соняшника, кукурудзи, сої та картоплі. А «Ерідон» краще за інших знає, як ці препарати донести до фермерів.

Про Проман

Зараз Проман має реєстрацію на картоплю, соняшник, сою, у планах отримати реєстрацію на кукурудзу. Цей гербіцид дуже добре розчиняється, швидко потрапляє до ґрунту і вимагає мінімум вологи.

Стандартний ґрунтовий гербіцид поводиться таким чином: чим більша вологість, тим вищий фактор його дії. Проман забезпечує високу ефективність, навіть якщо у ґрунті мінімум води. А коли після посухи пройде хоча би маленький дощ, препарат відновлює свою дію (реактивується).

Ми бачили його ефективність одразу — адже весна і початок літа були в Україні посушливими. Так, під час посухи в Одеській області соняшникові поля, оброблені Проманом, були повністю чисті від бур’яну, чого не було у сусідніх господарствах.

Також ми плануємо розширювати і створювати інформаційне поле щодо застосування Проману на картоплі. В Україні близько 60 000 га картопляних промислових полів. Поступово розвивається внутрішня переробка, відкриваються заводи з виготовлення замороженої картоплі фрі та чіпсів. Саме тому я розглядаю цей сегмент як дуже перспективний для нашого препарату.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

21 годину тому

Сергій Омельяненко – бізнесмен, що створює тренди

Сергій Омельяненко - власник фермерського господарства «Омельяненко» на Кіровоградщині із земельним банком у 5000 га. Омельяненка сміливо називають фермером-новатором, який не боїться вкладати гроші в інноваційні проекти, серед яких сонячні електростанції, автомобілі Tesla та провідні технології в культивації рослин.


 

Історії успіху   

21 годину тому

Досвід Херсонщини: жовті кавуни забезпечують вищий дохід ФОТО

Група виробників із Новософіївки Херсонської області виростили нові для цього району сорти кавунів української селекції Lucky Seed: із жовтою м’якоттю та зеленою скоринкою, а також із жовтою скоринкою та червоною м’якоттю. Продукція користується великим попитом.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Нові сорти – скоростиглі. Урожайність у них дещо менша ніж у традиційних кавунів, проте, будучи нішевими продуктами вони, за словами виробника, забезпечують вищий дохід і користуються значним попитом.

Читайте: Вірусне відео про заражену черешню підірвало експорт ягід зі США до Гонконгу

Зараз у новософіївському господарстві випробовують пізньостиглі сорти, які не втрачають якості при тривалому зберіганні (до місяця). Сорт має добрі перспективи для експорту.

Як розповіла спеціаліст з розвитку плодовочевого ринку UHBDP ЮліяЯрмак, тут вирощують цікавий сорт кавунів – Айс бокс (порційний). Це смачні та солодкі тонкокорі кавуни, масою 4–5 кг, зручні для зберігання в холодильних камерах та для вживання.

Landlord раніше повідомляв про те, що науковці США використовують технологію секвенування геному, щоб розробити нові сорти кавуна, які володітимуть підвищеним захистом від основних хвороб рослини.

Садівництво   

14 липня 2019 16:42

Сергій Кучеров: Незабаром аграрії вноситимуть ЗЗР двічі на рік

Керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров в інтерв’ю Landlord підбив підсумки форуму «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю» та розповів про останні тенденції в розробці новітніх препаратів ЗЗР.

Які нині стереотипи побутують серед фермерів щодо новітніх препаратів ЗЗР?

Я би не стільки став говорити про стереотипи, скільки звернув би увагу на підходи. Коли аграрії кажуть, що ми вибираємо препарат, ефективний проти кореневої гнилі, тоді я часто задаю питання: «Хлопці, а як правильно обліковуються кореневі гнилі в полі? Як ви визначаєте, наскільки він ефективний?» Тому оці моменти залишаються за кадром. Адже я приводив приклад, де, згідно методики  обліку  ураження кореневими гнилями, треба оцінити 20 рослин в суміжних рядках у 10 місцях поля на площі до 50 га. Оце і є оцінка ефективності. Хто таке робить? Будемо відвертими – одиниці. Тому ось цей момент і є найбільш складним.

Як зазначив представник «Євраліс Семенс Україна», незабаром протруєння насіння бетонозмішувачем стане історією. Наскільки це реально?

З точки зору пропасних культур, скажу, що ще років 5 і все. Аграрії, які використовують вітчизняне насіння, вони його отримують вже підготовленим, протруєним. Це не говорячи вже про європейських виробників, де стандарти надзвичайно високі. Пшеницю ніколи взагалі таким чином не перетруювали. Бетонозмішувачем, зазвичай, протруювали інсектицидами кукурудзу, соняшник… Тож, гадаю, ця технологія дійсно себе вичерпала.

Читайте: Весняні заморозки та літні посухи: як казахстанські фермери справляються із негодою

На сьогодні існує чимало ЗЗР, які здатні захистити рослину практично від будь-яких шкідників. Утім, існують і такі паразити, від яких фермерів досі кидає в холодний піт. Могли б назвати найбільш небезпечні хвороби, боротьба з якими досі залишається актуальною?

Позбутися  шкідочинних організмів взагалі не можливо, адже вони займають свою біологічну нішу і є частиною природніх процесів. Тут інше питання – наскільки добре ми зможемо їх контролювати. Зокрема, і за допомогою ЗЗР. Так, на пшениці я б виділив снігову плісняву та сажку летючу. Узагалі наразі працюємо над рекомендаціями, щоб  застосовувати ЗЗР  і від осіннього розвитку хвороб, і від  весняного .

Нагадаємо, днями у Києві відбувся форум на тему «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю», на якому експерти компанії BASF звітували про результати використання препаратів компанії, що вийшли на ринок на початку 2019 року — інсектицидних протруйників Пончо та Пончо Вотіво, а також фунгіцидного протруйника для зернових Кінто® Плюс.

Аналітика   

14 липня 2019 14:22

Якісні препарати, ставка на молодь та приціл на агрохолдинг – як за 6 років розбудували господарство Спрінт К

Виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник розповів про технологію культивації культур, політику щодо формування робочого колективу та подальші перспективи, які передбачають перетворення фермерства в крупний агрохолдинг.

Landlord реалізує медіапроект «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

Про якість

У господарстві «Спрінт К» основними культурами вирощування є кукурудза, пшениця та соняшник. Також вирощують сою та ріпак, але в куди більш менших об’ємах. Щодо врожайності, то у 2018 році фермерство з Київської області отримало: 122 ц/га кукурудзи, 52 ц/га пшениці та 33 ц/га соняшника. Планових показників на поточний рік «Спрінт К» немає, проте, за словами виконавчого директора підприємства Юрія Олійника, наразі головною метою є отримання максимальної врожайності з кожного гектару.

Менеджер вважає, що в аграрному секторі стратегію як таку практично неможливо вибудувати, тому що завжди є непередбачуваний фактор — погодні умови. Натомість у «Спрінт К» є інші важелі, що дозволяють отримувати гарні показники: якісне насіння, препарати та техніка.

Зокрема, в господарстві користуються препаратами BASF більше чотирьох років. Перше, на що звернув увагу директор при знайомстві з представниками компанії, — це людяне та відповідальне ставлення.

«Зараз хімічних препаратів величезне різноманіття. Запам’ятати чи розібратися у кожному з них доволі складно. А до BASF я можу зателефонувати, мене одразу проконсультують у будь-який час доби, що для аграріїв дуже важливо», — ділиться він.

Тому не дивно, що близько 60% препаратів, якими користуються у «Спрінт К», — компанії BASF. Так, вже багато років вносять Євро-Лайтнінг®. Пан Юрій відмічає, що цей препарат є одним із фаворитів у господарстві, адже він ефективно протидіє широкому спектру бур’янів, зокрема, і вовчку. Окрім цього може використовуватися в системах з мінімальним та нульовим обробітком ґрунту. І до того ж препарат простий у застосуванні та гнучкий у строках внесення.

Читайте: Встигати все: модель ефективного менеджменту від керівника господарства Спрінт К

Також у «Спрінт К» використовують фунгіцид Адексар® СЕ Плюс. Господар зізнається, що задоволений препаратом, і, зокрема, його потужним та довготривалим захисним ефектом від широкого спектру хвороб. Даний фунгіцид забезпечує стимулювання процесів фотосинтезу та нітрогеназної активності посівів, підвищує стійкість до стресових умов. Ще минулого року спробували вперше і регулятор росту для пшениці Медакс® Топ. Серед його ключових переваг пан Юрій відмітив широкий діапазон температур для застосування: від 5 °С до 20 °С. Також препарат зменшує довжину соломини та потовщує її стінки. А це, у свою чергу, підвищує стійкість рослини до вилягання. Наступний фактор для успішного розвитку підприємства у розумінні виконавчого директора — технічний парк. Уся техніка нова, і більше трьох-чотирьох років з технікою не працюють. Це обумовлено тим, що власник господарства також займається продажем техніки.

Про команду

Працівників виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник намагається шукати серед молоді, але головне — бажання працювати.

«Я дотримуюся принципу: якщо людина хоче працювати, її можна навчити, навіть якщо вона без досвіду. А якщо у неї купа знань, але не хоче працювати — це не робочий», — каже пан Олійник.

У пошуках кадрів директор вирушив до Київського аграрного університету. Там ректор порекомендував двох перспективних студентів. Їм запропонували роботу у «Спрінт К», тож невдовзі колектив поповниться двома молодими фахівцями.

Та знайти людей, які будуть чесними і до роботи ставитимуться із захопленням, дуже складно, зізнається Юрій Олійник.

«Однозначно ми будемо робити ставку на молодь, тому що стара закалка — це старі принципи роботи, а зараз багато нових технологій, хімії. Молодь у цьому набагато краще розбирається», — підсумовує господар.

Поки що керівнику доволі складно делегувати обов’язки, адже звик тримати все під контролем і бути присутнім при всіх ключових моментах для господарства. Пан Юрій згадує: коли тільки-но прийшов до «Спрінт К», одразу попередив, що не терпить пияцтва, крадіжок та брехні.

«У мене із засновником компанії все збудовано на довірі. Я знаю, що таке чужі кошти. Тому і від своїх підлеглих цього очікую», — наголошує він. Тож це відіграло свою роль. Виконавчий директор каже, що атмосфера у господарстві дружня та довірча. Якщо комусь із працівників необхідна допомога, вони знають, що можуть покластися та довіритися своєму керівнику. Такий підхід у «Спрінт К» розповсюджується не тільки на працівників компанії, а і села, де працюють. Так, господарство двічі на тиждень вивозить сміття, адже комунального підприємства у селі немає. Окрім цього, роблять свій внесок в облагороджування села та, якщо необхідно, допомагають технікою. «В Україні, як правило, усі винні, окрім нас самих. Ми вирішили відійти від такого уявлення та починати роботу із себе», — наголошує керівник.

Про перспективи

Відбудувавши рентабельну систему агробізнесу, вже в найближче майбутнє власники «Спрінт К» збираються перетворити своє дітище на агрохолдинг, значно розширивши земельний банк. При чому підприємство не збирається обмежуватися лише Київською областю, а орендувати земельні наділи на Сумщині та Чернігівщині.

Також цього року господарство активно розбудовує власну інфраструктуру. Так, було побудовано нову зерноочисну систему, змонтовано дві сушарки та відкрито новий склад на 5000 кв. м. Це дозволило «Спрінт К» досягнути потужностей зберігання на 25 000. кв. м.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, виконавчий директор підприємства Юрій Олійник презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Кейси   

13 липня 2019 11:54

Автоматична індексація тарифів Укрзалізниці зробить їх непередбачуваними – УЗА

Українська зернова асоціація вимагає не вводити автоматичну індексацію тарифів «Укрзалізниці»: відкликати проект регуляторного акту.

Асоціація звернулась до Міністерства інфраструктури України з проханням відкликати проект регуляторного акту про автоматичну індексацію залізничних тарифів. Даний документ передбачає, перегляд вартості перевезень відповідно до індексу цін виробників промислової продукції за певний період.

В УЗА підготували аргументи проти нововведення. Головний із них: індекс цін виробників неможливо спрогнозувати. А відповідно, неможливо спрогнозувати і вартість перевезень. Відтак аграрії не зможуть прорахувати вартість перевезень навіть на 3 місяці вперед, а для них це дуже важливо.  Адже компанії, що забезпечують експорт зернових культур, працюють за маркетинговим роком з липня по червень. І укладають довготривалі контракти з партнерами з фіксованою вартістю.

«Саме тому експортерам важливо розуміти, якою буде ціна доставки проданого зерна покупцям в інших країнах через два-три квартали чи навіть рік», – підкреслює Сергій Іващенко, в.о. обов’язків виконавчого директора УЗА.

Читайте: УЗ запропонувала нову модель формування тарифів на вантажоперевезення

На його думку, непередбачуваність тарифів негативно вплине на бізнес, економіку країни, а в першу чергу, на сферу виробництва зернових культур.

Міністерство інфраструктури оприлюднило проект регуляторного акту про залізничні тарифи на вантажі  5 липня. Наразі триває обговорення документу.

Як пиcав раніше Landlord, 30 березня тарифи на вантажні перевезення УЗ були проіндексовані на 14,2 %. Це стало першим етапом запровадження моделі автоматичної індексації тарифів.

Логістика   

Показати ще