Новини / Аналітика     08 лютого 2017 00:28

Украинские предприятия побили рекорд по производству курятины


991 тысячу тонн мяса птицы произвели в прошлом году украинские предприятия. Это на 12% больше, чем в 2015 году, информирует Госстат. Из этого объема 746 тысяч тонн – свежее и охлажденное мясо. По сравнению с предыдущим годом, рост составил 5%. Замороженного мяса было выработано 245 тысяч тонн (+40% год к году).

В абсолютном значении рост производства составил 106 тысяч тонн, основной фактор – рост экспорта по сравнению с прошлым годом на 80 тысяч тонн. В прошлом году общий объем экспорта мяса птицы из Украины составил 240 тысяч тонн (+49% к значению за 2015 год), доля экспорта в общем объеме производства предприятиями – 24%.

За последний месяц года украинские предприятия произвели практически 105 тысяч тонн мяса птицы, что является новым максимальным месячным уровнем производства за последние годы. Рост по сравнению с ноябрем составил 5%, с декабрем прошлого года – целых 34%.

Абсолютным лидером рынка курятины в Украине с долей более 60% среди промышленных производителей и более чем 80% среди экспортеров является Мироновский хлебопродукт. Благодаря росту производства на птицефабриках компании, объемы производства курятины в прошлом году выросли

на 6% и составили 601 240 тонн (показатель за 2015 год по отчетам компании – 566 600 тонн). За счет роста экспортных продаж, реализация курятины третьим лицам по сравнению с 2015 годом выросла на 7%. Поскольку компания следовала стратегии наращивания объемов в экспортных продажах мяса птицы, объем внутренних сократился за год на 6%.

В компании отмечают, что экспорт превысил прогноз и ожидания объемов продаж и остается основным драйвером в общем росте продаж мяса птицы в течение отчетных периодов. За 2016 год объемы экспорта мяса птицы увеличились на 47% и составили 193 680 тонн, по сравнению с 132 080 тонн за 12 месяцев предыдущего года.

МХП продолжает следовать стратегии диверсификации рынков сбыта и расширения

географии, поэтому изучает новые возможности для бизнеса в странах Ближнего Востока, ЕС и Африке, наращивая объемы экспорта мяса птицы в этих регионах. Чтобы качественнее контролировать объемы экспорта, в прошлом году компания создала офис продаж в ОАЭ и открыла совместное предприятие в Нидерландах.

Экспорт МХП в страны Ближнего Востока вырос на 67%, в страны ЕС – на 29%, Африки – почти в 4 раза.

 

 

 

 

 

 

Тваринництво        31 липня 2019 16:58

МХП закриває Снятинську птахофабрику

Агрохолдинг МХП 31 липня заявив про своє рішення припинити виробництво м’ясної продукції на Снятинській птахофабриці до початку вересня 2019 року. Активи птахофабрики, які становлять менше 0,5% активів Групи МХП, наразі виставлено на продаж.

Про це повідомляє прес-служба Миронівський хлібопродукт.

Снятинська птахофабрика, розташована у м. Снятин Івано-Франківської області, виробляє гусяче м’ясо та фуа-гра.

Читайте: Uber для корів: британці розробили онлайн-платформу для транспортування худоби

МХП, який відносить себе до світових лідерів у сферах захисту довкілля, соціальної відповідальності й турботи про тварин, вважає, що виробництво фуа-гра не відповідає стратегії та політиці компанії.

Landlord раніше повідомляв про те, що Євросоюз збільшить квоти на українське м’ясо птиці у 2,5 разу.

Поділися

Технології        18 липня 2019 16:27

Наймасштабніший у Європі біогазовий комплекс будує МХП на Вінниччині

Зелену енергію та добрива на Вінниччині вироблятимуть з курячого посліду. Агрохолдинг МХП завершує будівництво першої черги біогазового комплексу потужністю 12 МВт. 

Про будівництво біогазового комплексу на ТОВ «Вінницька птахофабрика» повідомляє ВінницяОк. Комплекс після повного введення в експлуатацію має стати найпотужнішим та найбільш інноваційним в Європі.  Повна потужність комплексу після завершення будівництва складе 24 МВт.

Інвестиції агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» в першу чергу комплексу склали близько 25 млн євро. Виробництво біоенергії з курячого посліду на новому комплексі відповідає екологічним стандартам. Використовується спосіб анаеробної ферментації, аналогічний тим процесам, що відбуваються у шлунку великої рогатої худоби.

– Працюють бактерії: білки, жири та вуглеводи розкладають на біогаз, – розповідає Іван Тракслер, керівник MHP Energy.

Читайте: Біогазові установки: за півроку введено в експлуатацію 20 МВт потужностей

Унікальність комплексу ще й в тому, що біогаз (метан) повністю очищається від сірководню.

Також у комплексі побудована котельня, що працює на біомасі власного виробництва. Планується виробництво органічних добрив.

Як повідомляв раніше Landlord, МХП на своїх підприємствах впроваджує екологічні програми: систему екологічного менеджменту, програму зниження викидів парникових газів, а також план управління пестицидами.

Поділися

Політика        18 липня 2019 14:33

Зеленський хоче перевірити Косюка

Президент Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам перевірити правомірність надання бюджетних дотацій агрохолдинку Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт».

Про це повідомляє офіційний сайт Президента України з посиланням на виступ Володимира Зеленського на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.

«Протягом 2017-2018 років одному з найбільших агрохолдингів України, «Миронівському хлібопродукту», з державного бюджету виділено майже 2,5 млрд грн дотацій. Насправді він не потребує державної підтримки, бо має надприбутки. І ви це знаєте. І щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – зауважив Президент Зеленський.

Читайте:  Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих холдингом, і виплачених акціонерам дивідендів та з’ясувати: раптом ці суми співпадають?

Як повідомляв раніше Landlord, агрохолдинг Косюка МХП у 2018 році скоротив чистий прибуток на 44,3%.

Поділися

Фінанси        09 липня 2019 08:13

ЄБРР виділяє 20 млн євро одному з найбільших українських виробників курятини

Агропромислова група «Дніпровська» отримає від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) кредит у розмірі 20 млн євро на реконструкцію і розширення забійного цеху.

Про це повідомляє Delo.

Один із найбільших виробників продукції птахівництва в Україні – агропромислова група «Дніпровська» – планує реалізацію проекту з розширення потужностей виробництва, який дасть можливість компанії отримати необхідну сертифікацію для постачання своєї продукції у країни Євросоюзу.

Читайте: Український мед продається в Сінгапурі через провідну онлайн-платформу

Загальна вартість проекту становить 33,8 млн євро, з них 23,8 млн євро планують інвестувати у 2019-2020 рр., 10 млн євро – у 2020–2021 рр.

Як відзначає джерело,  минулого року ЄБРР виділив агромпромгрупі «Дніпровська» $5 млн доларів на будівництво біогазової установки.

Landlord раніше повідомляв про те, що ЄБРР виділяє компанії Scatec Solar ASA кредит на суму 19,7 млн євро на будівництво сонячної електростанції у м. Чигрин Черкаської області.

Поділися

Технології        25 червня 2019 10:29

МХП впроваджує на своїх підприємствах екологічні програми

Систему екологічного менеджменту, програму зниження викидів парникових газів, а також план управління пестицидами впроваджує на своїх підприємствах МХП. В агрохолдингу розроблено стратегію для мінімізації впливу на довкілля.

Про це повідомляє АПК-Информ.

«Миронівський хлібопродукт» розробив і реалізує на своїх підприємствах низку програм, спрямованих на охорону навколишнього середовища:

  • управління у сфері екології;
  • впровадження системи екологічного менеджменту;
  • зниження викидів парникових газів;
  • план управління пестицидами.

Читайте: Антибіотики в сільському господарстві призводять до 700 тис. смертей у рік

Забезпечити високий рівень переробки та утилізації відходів на підприємствах компанії допомагає замкнутий виробничий цикл.

«Ми постійно шукаємо додаткові способи для мінімізації впливу на навколишнє середовище і стійкого розвитку компанії», – відзначив головний еколог МХП Олександр Семенець.

Landlord раніше повідомляв про те, що аналітики Fitch Ratings визнали незмінним раніше прогнозований для МХП стабільний рейтинг «В». Це означає впевненість у перспективах розвитку агрохолдингу, а також наявність реального потенціалу для його зростання.

Поділися
Показати ще