Новини / Аналітика     24 жовтня 2016 12:07

Ирак готов покупать украинскую продукцию


Ирак может стать постоянным покупателем украинской аграрной продукции: подсолнечного масла, муки, яиц, куриного мяса, зерна. Страна почти на 100% зависит от импорта продуктов питания. Ежегодно, чтобы прокормить 35‑миллионное население, Ирак тратит на покупку продовольствия на внешнем рынке около $30 млрд.

– Сейчас официальный торговый оборот между нашими государствами достигает $1,5 млрд в год, – говорит Мустафа Аль Кафаджи, представитель компании Khafaji Group в Украине. – Это ничтожно мало. Все дело в том, что в Ираке не знают украинскую продукцию. Ваши производители не занимаются продвижением своих брендов, не вкладывают в маркетинг. К примеру, у нас очень популярно куриное мясо из Бразилии. Стоит оно недешево, но люди эту курятину охотно покупают. А все потому, что бразильская компания ежегодно тратит несколько миллионов долларов на продвижение своего товара.

Есть еще одна проблема — многие украинские компании боятся работать с Ираком. Наша страна находится в черном списке банковской системы. Но у нас есть гарантийный банк. После снятия эмбарго заработала международная банковская система SWIFT, банки, учрежденные нашей группой, внедрили стандарты безопасной схемы проведения платежей. Сейчас ведутся переговоры с украинскими банками‑партнерами для улучшения взаимодействия в сфере платежей.

Иракские партнеры готовы работать с украинскими компаниями напрямую – открыть представительства, предоставить офисы в бизнес‑центрах, помочь с продвижением продукции, инвестировать в проекты по созданию совместных перерабатывающих предприятий, провести все необходимые процедуры по оформлению совместных предприятий в госорганах Ирака. Такая совместная работа поможет увеличить торговый оборот между странами до $15 млрд в год.

Фінанси        09 липня 2019 08:13

ЄБРР виділяє 20 млн євро одному з найбільших українських виробників курятини

Агропромислова група «Дніпровська» отримає від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) кредит у розмірі 20 млн євро на реконструкцію і розширення забійного цеху.

Про це повідомляє Delo.

Один із найбільших виробників продукції птахівництва в Україні – агропромислова група «Дніпровська» – планує реалізацію проекту з розширення потужностей виробництва, який дасть можливість компанії отримати необхідну сертифікацію для постачання своєї продукції у країни Євросоюзу.

Читайте: Український мед продається в Сінгапурі через провідну онлайн-платформу

Загальна вартість проекту становить 33,8 млн євро, з них 23,8 млн євро планують інвестувати у 2019-2020 рр., 10 млн євро – у 2020–2021 рр.

Як відзначає джерело,  минулого року ЄБРР виділив агромпромгрупі «Дніпровська» $5 млн доларів на будівництво біогазової установки.

Landlord раніше повідомляв про те, що ЄБРР виділяє компанії Scatec Solar ASA кредит на суму 19,7 млн євро на будівництво сонячної електростанції у м. Чигрин Черкаської області.

Поділися

Тваринництво        21 червня 2019 15:43

Україна увійшла до ТОП-3 експортерів курятини в Євросоюз

43,3 тис. тонн м’яса курятини поставила Україна до ЄС за перші 4 місяці 2019 року і завдяки цьому увійшла до трійки найбільших експортерів птиці в Євросоюз. Порівняно з відповідним періодом 2018 року поставки цієї продукції зросли на 11,9%.

Про це повідомляє УНІАН.

Згідно зі статистичним звітом Єврокомісії, Україна посідає третє місце в рейтингу країн-експортерів м’яса птиці до Європейського Союзу.

Читайте: Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Факторами, які зумовили збільшення поставок української курятини в ЄС, на думку експертів, стали:

  • висока якість продукції;
  • зростання виробництва м’яса птиці в країні;
  • призупинення Євросоюзом імпорту курятини з Бразилії.

При цьому, за словами аналітиків, чинні квоти стримували збільшення експорту курятини з України.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна посіла шосте місце у топ-10 світових постачальників курятини, випередивши при цьому Білорусь, Росію, Канаду.

Поділися

Тваринництво        16 травня 2019 10:24

Українці з’їдають по 24 кг курятини на рік

Споживання курятини є значно більшим, ніж свинини, і складає 53% м’ясного раціону середньостатистичного українця.  

Про це пише УНН з посиланням на дані дослідження ТОВ «Центр підвищення ефективності у тваринництві» за 2018 рік. Експерти підрахували, що українці минулого року з’їли 1 млн 2,22 тис. тонн курятини. Це половина від м’ясного раціону в цілому і в середньому по 24 кг на людину на рік.

Для порівняння: свинини середньостатистичний українець з’їдає усього 15 кг на рік.

Читайте: Свинина перестає бути продуктом харчування українців

Найменше ж українці спожили яловичини: вона складає лише 12% від загального споживання м’яса або 5,4 кг на людину.

Есперти пов’язують популярність курятини серед українців тим, що національні виробники забезпечують внутрішній попит, стрімко росте виробництво. І це дозволяє не лише насичувати власний ринок, але й експортувати продукцію за кордон.

Як повідомляв раніше Landlord, Україна увійшла в трійку найбільших постачальників курятини в ЄС.

Поділися

Тваринництво        18 квітня 2019 13:41

США визнали Україну топовим експортером курятини

Україна посіла шосте місце у топ-10 світових постачальників курятини, випередивши при цьому Білорусь, Росію, Канаду. Рейтинг склало Міністерство сільського господарства США (USDA).

Про результати рейтингу пише УНН з посиланням на документ Міністерства сільського господарства США. Дані також поширив на своєму порталі «Союз птахівників України».

Американські експерти прогнозують, що в 2019-му році Україна збільшить показники експорту курятини на 10,4%.

На перше місце серед експортерів курятини експерти USDA поставили Бразилію. За прогнозами, на кінець 2019 року потужний лідер збільшить річний експорт курятини на 2,4% – до 3 млн 775 тис. тонн. Для порівняння: обсяг українського експорту курятини за 2018 рік – 328 тис. тонн.

Другу і третю сходинки рейтингу USDA посідають ЄС і Таїланд.

Читайте: Україна увійшла в трійку найбільших постачальників курятини в ЄС

Як писав раніше LandLord, експерти радять українським виробникам звернути увагу на можливість поставки курятини до Кувейту.

Поділися

Тваринництво        04 квітня 2019 10:38

Поголів’я домашньої птиці в Україні зросло до 200 млн – Держстат

Ще більше курятини вироблятиме Україна, про що свідчить статистика станом на 1 березня.

Так, на цю дату кількість домашньої птиці в Україні становила 203 млн 13,9 тис. голів проти 197 млн 531,6 тис. на цей же період у 2018 році.

Читайте: Борошно, цукор та курятина – що можуть експортувати до Кувейту українські фермери

Дані Держстататистики щодо зростанні поголів’я птиці за рік наводить УНН:

  • у сільгосппідприємствах поголів’я зросло на 5,2 млн – до 120 млн 752,2 тис. голів;
  • у індивідуальних господарствах кількість птиці збільшилася на 273 тис. – до 82 млн 261,7 тис.

Україна серед лідерів з експорту курятини за кордон. Як повідомляв раніше Landlord, бізнесмен Юрій Косюк, голова правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (ТМ Наша Ряба) увійшов до щорічного рейтингу мільярдерів журналу Forbes.

Поділися
Показати ще