Аналітика

Аналітика     23 години тому

Експерти США рахують кількість стручків на ділянці сої, щоб оцінити потенціал, – Карен Браун ФОТО

У понеділок у кількох штатах США стартував традиційний щорічний тур Pro Farmer Crop Tour, в якому розвідники оцінюють стан рослин кукурудзи та сої, щоб розрахувати майбутню врожайність культур.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Маршрути Pro Farmer Crop Tour однакові щороку. Серед штатів: Південна Дакота, Огайо, Небраска, Індіана, Іллінойс, Айова, Міннесота.

Щоб оцінити потенціал урожаю для соєвих бобів, експерти підраховують кількість стручків на ділянці 3×3 фути (91,5×91,5 см – прим. ред.). Коли розвідники проходять шлях від зупинки до зупинки, вони твітують про свої результати з ферм.

Читайте: Гроно масою 5,5 кг: виноградарі представили свої досягнення на конференції в Запоріжжі

Карен Браун також взяла участь у цьому турі й на своїй сторінці повідомляє про власні підрахунки та підкріплює їх зробленими фото. За її словами, у штаті Небраска вона не бачила в цьому турі «поганих соєвих бобів».

«Дуже рідко. Зазвичай вони досить завантажені стручками, навіть уже засохлими», – відзначає експерт.

Ось кілька прикладів повідомлень із розвідки Карен Браун:

«У Південній Дакоті середня кількість стручків на ділянці 3×3 фути становить 1109. Для довідки: округ Південна Дакота минулого року в середньому мав 1004 стручки на 45 зразках».

«10 зупинок у штаті Небраска сьогодні. Середня кількість стручків на ділянці 3×3 фути становить 1335. Значно вище від минулорічного туру в окрузі 3, але значно нижче, ніж минулого року в окрузі 6».

«Соя на північному сході Небраски. 5 зразків, у середньому 1569 стручків на ділянці 3×3 фути. …Лише два з п’яти полів ще цвітуть. Минулого року в цьому районі було 1350 стручків».

«7 зупинок у північно-східному районі Небраски 3. Перспектива середнього врожаю кукурудзи – 172 бушелі на акр (високий – 205 низький – 117). Зрошували лише 2. Тур 2018 року в окрузі 3 – 186 бушелів на акр, середній 3-річний показник результатів турів – 170 бушелів на акр».

Landlord раніше повідомляв про те, що несприятливі погодні умови у США призвели до значної затримки в посівній кампанії сої та кукурудзи. Багато площ через повінь довелося пересівати. Тож великі території американські фермери змогли засіяти лише в червні.

Поділися

Аналітика     19 серпня 2019 17:05

Зміни клімату та світовий ВВП: Bloomberg опублікував новітні дані

Національне бюро економічних досліджень (США) оприлюднило результати аналізу, в якому економічно обґрунтовано, як боротьба зі змінами клімату допоможе зростанню світової економіки.

Про це повідомляє Bloomberg.

Уповільнення темпів зміни клімату відповідно до Паризької угоди має чіткі економічні вигоди, оскільки глобальне потепління все більше сприймається як ризик для світової фінансової стабільності та економіки.

Читайте: Виробництво енергії з твердих залишків оливок: інновації в албанській теплиці

Середня температура на Землі з доіндустріальних часів зросла приблизно на 1,4 °C. Дотримуючись Паризької угоди та обмежуючи середньорічне підвищення температури до 0,01 °C, світ отримає зменшення глобального доходу на 1,07% до 2100 року. Водночас якщо температура підніматиметься на 0,04 °C за рік, світовий ВВП зменшиться на 7,22%.

Такі дані оприлюднило Національне бюро економічних досліджень. Доповідь Network for Greening the Financial System містить висновок Munich Re (компанія, що є одним із лідерів глобального страхового ринку), який показує:

 • Середнє значення річних збитків від природних катастроф за останні 30 років – $140 млрд/рік.
 • У 7 з 10 останніх років ці збитки перевищували $140 млрд/рік.
 • Кількість екстремальних погодних явищ у світі з 1980 року зросла втричі.

Автори дослідження, зокрема Метью Кан з Університету Південної Каліфорнії та Юй-Чунг Ян з Національного університету Цинхуа (Пекін), використовували дані 174 країн за період 1960–2014 рр. Вони виявили, що світовий ВВП на душу населення зазнав постійних змін температури, і проілюстрували, що ці негативні ефекти є універсальними, тобто «впливають на всі країни, багаті чи бідні, і гарячі чи холодні».

Landlord раніше повідомляв про те, що згідно з новим звітом ООН, у найближчі 12 років вартість їжі зросте, а її кількість у світі скоротиться.

Поділися

Аналітика     19 серпня 2019 10:19

Сьогодні – День пасічника. 5 цікавих фактів про бджіл

День пасічника в Україні відзначають щорічно 19 серпня із 1997 року. Це професійне свято бджолярів. На українських пасіках налічується близько 5 млн бджолиних сімей. Кожна 7-ма тонна меду у світі – вироблена в Україні.

Про це повідомляє НВ.

5 цікавих фактів про бджіл

 • Бджола запилює від 50 до 100 квітів за один виліт за медом.
 • Бджоли мають збирати нектар з 4 млн квітів, щоб виробити 1 кг меду.
 • Бджола повинна з’їсти близько 7–9 кг меду, щоб зробити 450 г бджолиного воску.
 • Бджола здатна зробити тільки 1/12 чайної ложки меду за все життя.
 • Бджола — єдина комаха, котра виробляє їжу, яку вживає людина.

Читайте: Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року: 5 вражаючих фактів

3/4 сільгоспкультур у світі залежать від запилення, і найкращі запилювачі – це бджоли. Саме вони відіграють вирішальну роль у виробництві фруктів, овочів та горіхів. Без запилення бджолами люди повинні були б попрощатися з деякими найпоживнішими продуктами (або платити за них дуже високі ціни).

Landlord раніше повідомляв про те, як запобігти отруєнню бджіл: покрокова інструкція для пасічника.

Поділися

Аналітика     15 серпня 2019 14:24

Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року: 5 вражаючих фактів

Бджоли відіграють вирішальну роль у виробництві фруктів, овочів та горіхів. Без запилення бджолами люди повинні були б попрощатися з деякими найпоживнішими продуктами (або платити за них дуже високі ціни). Вчені підрахували, що світ може втратити всіх комах через 100 років.

Про це повідомляє Business Insider.

Згідно з дослідженнями, проведеними у США:

1. Минулого року 40% колоній медоносних бджіл у США загинули або зникли – це була найбільша втрата бджіл, зафіксована в зимовий сезон.

2. Дослідники встановили, що загальна популяція всіх комах на планеті зменшується щороку на 2,5%. Якщо ця тенденція триватиме без змін, то до 2119 р. на Землі може взагалі не залишитися комах.

«Через 10 років у вас буде на чверть менше, через 50 років залишилося лише половина, а через 100 років у вас нічого не буде», – заявив співавтор дослідження Франциско Санчес-Байо.

За словами дослідників, ця втрата може спричинити «катастрофічний крах екосистеми Землі».

Читайте: У найближчі 12 років вартість їжі зросте, а її кількість у світі скоротиться – новий звіт ООН

3. Учені досі не з’ясували, що саме вбиває бджіл, але потенційні причини поділяються на 4 категорії:

Збудники хвороб. Нові віруси та новий грибковий кишечник-паразит убивають бджіл у всьому світі.

Шкідники. У вулики також можуть потрапляти паразитичні кліщі. Сьогодні багато кліщів стійкі до пестицидів.

Стрес. Людська діяльність також може підвести бджолині сім’ї до краху. Бджоли, як і люди, не можуть залишатися здоровими, споживаючи лише один вид їжі, тому, оскільки все більше ферм вирощують на масштабних площах культури одного виду, бджолам доводиться літати занадто далеко, щоб отримати необхідне харчування.

Зміни клімату та міський розвиток ще більше шкодять середовищу існування бджіл.

Пестициди. Пестициди, внесені на полях, також відіграють певну роль. Деякі є отруйними для бджіл і були безпосередньо пов’язані із загибеллю бджолиних сімей, тому зокрема Агентство охорони навколишнього природного середовища США (EPA) заборонило цього року 12 пестицидів, шкідливих для бджіл.

Бджоляр тримає мертвих бджіл під час протесту проти злиття Баєра та Монсанто. Бонн, Німеччина, 26 квітня 2019 року (Reuters).

4. Бджоли стають настільки дефіцитними і настільки цінними, що люди крадуть вулики із мигдалевих садів у Каліфорнії та продають їх за височенними цінами.

5. Сьогодні у США залишилося тільки 2,5 млн медоносних колоній – це менше половини бджолиних поселень, якими вони могли похвалитися в 1940-х роках.

Світ без бджіл. Що це означає?

 • Без бджіл, які запилюють рослини, врожайність сільськогосподарських культур знизиться приблизно на 35%, а 87 провідних продовольчих культур у світі зазнали б нищівного впливу.

Деякі з улюблених продуктів можуть стати рідкісними і дорожчими, або, можливо, зовсім зникнуть (ягоди, какао, яблука, груші, гарбуз, авокадо, цибуля, огірок та капуста багато в чому залежать від бджолиного запилення).

 • Те саме стосується горіхів і насіння. Зокрема мигдаль повністю залежить від бджіл для запилення.

Щороку пасічники США привозять на мигдалеві ферми Каліфорнії з усієї країни більше 31 млрд медоносних бджіл для запилення мигдальних дерев. Кожне дерево сприймає запилення близько 5 днів.

Каліфорнія виробляє 80% світового мигдалю, і тільки мигдалеві сади Каліфорнії щорічно потребують 1,3 млн бджолиних сімей – понад половину існуючих колоній у США. За прогнозами USDA, ця потреба буде зростати, оскільки світ вимагає більше мигдалю.

 • Без бджіл нам також доведеться попрощатися з ранковою кавою або принаймні заплатити за це набагато більше.

Кавові рослини можуть запилюватися самі, але їм потрібна допомога бджіл для отримання великих урожаїв. Їх квіти відкриті для запилення лише 3–4 дні. Якщо квіти не запилюються, рослина набагато більш вразлива до захворювань.

 • Більше половини споживаного жиру в усьому світі може опинитися під загрозою без бджіл, оскільки всі світові олійні культури принаймні частково покладаються на бджолине запилення.
 • Втрата бджіл навіть може означати втрату одягу, який ми любимо, якщо він виготовлений з бавовни. Бавовна потребує 8 колоній медоносних бджіл з гектара – понад 2000 на квадратну милю.

У світі, звичайно, є й інші запилювачі, але бджоли найкращі.

Landlord раніше повідомляв про те, як запобігти отруєнню бджіл: покрокова інструкція для пасічника.

Поділися

Аналітика     01 серпня 2019 17:46

Потяг із кукурудзою, виробленою у США за 150 років, може обмотати землю 86 разів – Карен Браун

Із 1866 року у США виробили 17,7 млрд т кукурудзи. Щоб збагнути такий обсяг, треба використати візуалізацію: цим зерном можна наповнити близько 175 млн вагонів-хоперів, і якщо скласти з них потяг, то ним можна обмотати Землю 86 разів.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Щоб зрозуміти сухі цифри статистики, варто їх візуалізувати. Саме таким шляхом пішла Карен Браун, аналізуючи урожай американських виробників кукурудзи за 153 роки (період, за який доступні дані).

Читайте: Хвороби рослин визначають за допомогою смартфона: нова технологія від науковців США

Аналітик подає оригінальну інфографіку, згідно з якою вироблені з 1866 року 698 млрд бушелів (17,7 млрд тонн) кукурудзи – це обсяг, яким:

 • 10,592 тис. разів  можна заповнити об’єм найбільшої піраміди в Гізі;
 • 24,542 тис. разів можна заповнити об’єм нью-йоркського хмарочосу Емпайр-Стейт-Білдінг;
 • 23 900 млн разів можна заповнити цю конкретну ванну, – напівжартома додає Карен.

Landlord раніше повідомляв про те, що світовий попит на кукурудзу за вісім-десять років може зрости на 25% – до 1,191 млрд т.

Фото на заставці: Складування кукурудзи в Замбії (фото із сайту ФАО).

Поділися
Показати ще