Агролайф / Відпочинок     25 квітня 2019 16:35

На Львівщині створять унікальний парк скульптур

Edem Resort долучається до розвитку українського мистецтва. У 2020 році на території готельно-паркового комплексу буде зведений скульптурний парк — роботи сучасних українських скульпторів.

Проект Sculpture Camp створений для того, аби відкривати українські таланти та допомагати розвиватися під керівництвом відомих митців сучасності.

Sculpture Camp буде складатися із освітньої та практичної частини. Спеціальними гостями воркшопу стануть українські та західні фахівці, які поділяться своїм досвідом у галузі публічного мистецтва.

Наразі з 18 квітня до 15 травня проходить open call для скульпторів зі всієї України на воркшоп Sculpture Camp. До участі запрошуються художники, які працюють зі скульптурою, просторовими інсталяціями та міськими об’єктами. У підсумку буде відібрано до 10 митців. Переможці стануть учасниками воркшопу по сучасній скульптурі, який відбудеться з 14 по 21 червня 2019 року в Edem Resort Medical & Spa.

Після того, як 10 митців прослухають лекції професійних скульпторів, фіналісти розроблять ідеї та втілять їх у соціальному скульптурному проекті у 2020 році.

Шорт-лист буде сформований експертним журі, до якого увійшли:

  • Хелен Люсі Фебі — куратор Йоркширського скульптурного парку;
  • Назар Білик — український практикуючий скульптор, автор робіт у публічному просторі;
  • Оксана Баршинова — завідувач науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – посатку ХХI століття в Національному художньому музеї України;
  • Ольга Філатова — візіонерка комплексу Edem Resort.

«У 2020 році ми плануємо відкрити скульптурний парк. Воркшоп — перший крок до цієї мети. Ми віримо, що талановиті художники є по всій Україні. Нам є чим пишатися, і ми хочемо створити парк, який покаже різноманітність і масштаб сучасної української скульптури» — розповів Ігор Кривецький, ідеолог проекту і засновник Edem Resort.

Майбутній скульптурний парк знаходитиметься навколо комплексу Edem Resort у Львівській області і простягнеться на декілька гектарів.

«Конкурс створений для того, щоб кожен охочий митець отримав можливість взяти участь, а відбір авторів був об’єктивним і професійним. Воркшоп — це можливість опинитися в конструктивному середовищі, поспілкуватися з колегами і отримати практичні поради від експертів. Цінність Sculpture Camp не тільки в можливості створити скульптуру, а також в досвіді, який отримають учасники» — коментує куратор проекту Катя Тейлор.

Організатор — Edem Resort Medical & Spa, на території якого проводиться воркшоп. Курує проект —  Port agency.

 

Читайте також