Агролайф / AgroWeekend     07 грудня 2018 12:01

“Боріться за сон”. Аграріїв запросили відпочити та відновитися на райський курорт


Виявити та знешкодити хворобу до її повноцінного прояву в організмі цілком можливо. Але головне правило — займатися своїм здоров’я вчасно.

Ключовий тренд сьогодення — інвести­ція у власне здоров’я. З цих слів розпо­чалася наша зустріч з Олексієм Баш­кірцевим, головним лікарем провідного оздоровчого курорту України — Edem Resort Medical & Spa. Про те як, вчасно виявити хвороби та як при напружено­му графіку знайти час для себе, лікар розповів в інтерв’ю Landlord.

У ЧОМУ ОСОБЛИВІСТЬ КОМПЛЕКСУ EDEM RESORT MEDICAL & SPA?

Наш медичний центр вперше в Україні зайнявся предикцією — профілактикою та передчасним виявленням захво­рювань за допомогою цілісного під­ходу до організму. У центрі є декілька програм — наші флагманські програми детоксикації, очищення організму. Де­токсикація розділяється на кілька рівнів: для початківців, середній рівень детокс класік та просунутий. Перший рівень де­токсикації дуже м’який у своїх підходах. Наступні рівні — для тих, хто неоднора­зово проходив програми детоксикації. Програми передбачають не тільки робо­ту на клітинному рівні з дренажуванням та крапельницями, а ще й консультації психоаналітика. Адже емоційне здоров’я чітко корелює з фізичним. Часто у своїй практиці ми стикаємося з великою кількістю депресій. Це пов’язане з тим, що людина може слідкувати за фізич­ним станом свого здоров’я та, на жаль, не вирішує проблеми емоційного стану. Таким чином виходить замкнене коло — якщо пацієнт не вирішує проблеми психосоматики, його стан погіршується до депресії.

РОЗКАЖІТЬ ДОКЛАДНІШЕ ПРО ОСНОВ­НІ СКЛАДОВІ ПРОГРАМИ ДЕТОКСИКАЦІЇ

У рамках детокс-програми пацієнт проходить лімфодренажні процедури (масажі, мінеральні ванни, грязелікуван­ня), консультації лікарів, лабораторну та ультразвукову діагностику, отримує лікувальне харчування, проходить кілька лікувальних сеансів із психоаналіти­ком. На останньому з них гість отримує домашнє завдання, а після повернення додому має ще одну консультацію із пси­хоаналітиком у скайпі.

На консультаціях з дієтологом аналізу­ються харчові звички. У цьому ланцюгу одразу долучаються декілька експертів: нутріцевт та терапевт. Пацієнт отримує не тільки правильне меню від дієтоло­га, але й меню із правильним складом мікро- та макроелементів, рекомендації лікаря-терапевта щодо ризиків хворіб та подальшого лікування вдома. Нутріцевт визначає, в чому організм відчуває дефі­цит. Такий підхід необхідний тому, що хар­чові звички, як правило, напряму пов’язані із психосоматичними проблемами.

ЯК У ЦЕНТРІ ВИЯВЛЯЮТЬ, ЯКІ САМЕ ПРОГРАМИ ТА ПРОЦЕДУРИ ПІДІЙДУТЬ ГОСТЮ?

В Edem Resort Medical & Spa індивідуаль­ний підхід до кожного гостя. Спершу ми робимо певний обсяг скри­нінгових досліджень, лікар їх аналізує та проводить бесіду з пацієнтом. Зазвичай це дає лікарю 60% необхідної інформа­ції. Протягом усієї програми гість перебу­ває під наглядом наших кваліфікованих медичних експертів.

Як правило, на першому прийомі лікар вже виявляє сигнальні маркери, і почина­єтесь гра на випередження. Наше голов­не завдання — виявити симптоми хвороби на початковому етапі та знешкодити їх. Кожна з програм адаптується до конкрет­ного пацієнта: якісь процедури прибира­ються, якісь додатково призначаються.

ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ТРИВАЛІСТЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОГРАМИ ДЕТОКСИ­КАЦІЇ?

Ідеальний варіант — програма на 10 днів. Для тих, хто не має змоги приїхати на такий тривалий період, є програми на один, три, сім днів. Також ми пропонуємо програму на 14 днів.

ЩО ВИ РЕКОМЕНДУЄТЕ ПАЦІЄНТАМ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ ПРОГРАМИ ДЕ­ТОКСИКАЦІЇ У ВАШОМУ КОМПЛЕКСІ?

Якщо організм вже відлаштований, усі ризикові точки попереджені, ми реко­мендуємо повторно проходити програ­му детоксикації двічі на рік по 10 днів. При дотриманні такої схеми пацієнт зупиняє свій біологічний годинник. Чому в цьому є необхідність? Наш організм весь час перебуває у неякісному еколо­гічному середовищі, піддається впливу стресових факторів, недоотримує мікроелементи та вітаміни. Навіть взяти нашу щоденну їжу: ґрунти виснажені або зрошуються добривами. Організм не пристосований до цих елементів, тож весь час перебуває у запаленому стані.

РОЗКАЖІТЬ ПРО ПРОДУКТИ, ЯКІ ВИ ПРОПОНУЄТЕ ГОСТЯМ У РАЦІОНІ.

Харчова складова дуже важлива для відновлення організму. В Edem Resort Medical & Spa є окремий юніт дієтології. Наш шеф-кухар з командою у співпраці з дієтологом та нутріцевтом створили п’ять типів меню: спрямоване на аутофа­гію (схуднення), anti-age чи протизапальну дію, фітнес-меню, що дозволяє гостю ввійти у спортивний режим, та меню, спрямоване на шлунково-кишковий тракт чи на сечовидільну систему.

Продукти ми отримуємо із сертифікова­них екогосподарств локального виробни­цтва, влітку — із власного саду. Усі вони проходять декілька етапів внутрішнього контролю. Також гість має можливість відвідати майстер-клас від нашого шеф-кухаря із принципів приготування здорової їжі. Ми вчимо, як максимально зберегти первісні корисні якості продукту.

EDEM RESORT MEDICAL & SPA У БА­ГАТЬОХ АСПЕКТАХ ЗАДАЄ ТРЕНД НА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. ЯК ВАМ ЦЕ ВДАЄТЬСЯ?

Взагалі 50% часу наш медичний центр займається навчанням та інноваціями. Для мене як керівника дуже важливо постійно розвиватися та навчатися новому. Ми часто відвідуємо топові медичні конференції по всьому світу. Лікарів зі світовим ім’ям запрошуємо до центру, аби вони проаналізували наші програми та вивели свої рекомендації. Також нещодавно ми заснували Edem lab та підписали меморандум про співпрацю з українським стартапом MAWI. Разом ми започаткували проект із розробки штучного інтелекту, який зможе чітко вирахувати залежність біологічного віку від варіабельності серцевого ритму. Невдовзі ми зможемо представити браслет — біологічний хронометр. За допомогою штучного інтелекту гаджет повідомлятиме своєму володарю, на який вік почувається організм. Якщо результат людину не задовільнить, у неї буде шанс це самостійно скоригувати, привести в норму своє самопочуття. Головне, що дасть цей гаджет, усвідомлення — здо­ров’я кожного з нас у наших руках.

Правила гарного самопочуття від ОЛЕКСІЯ БАШКІРЦЕВА

Боріться за сон. Необхідно започаткувати правило — лягати не пізніше 23:00. Сон — людський заряд енергії. До 02:00 організм отримує основну користь від сну.

Пийте достатньо рідини — 40 мл на кілограм маси тіла на добу. Основний прийом води має відбу­тися до 18:00.

Не переїдайте. Аби бути здоро­вим, краще недоїсти, ніж переїсти.

Виключіть із раціону цукровмісні продукти. Цукор руйнує мембрани наших клітин.

Робіть раз на тиждень розванта­жувальні дні. Ідеальний варіант — поєднання 16-годинного голоду­вання із лазнями та масажем.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Вас зацікавить