Золотий мільярд: 20 найбагатших аграріїв України

При підготовці рейтингу нас консультувала одна з провідних міжнародних аудиторських компаній. Рейтинг ми склали на базі списку з півсотні осіб — власників/бенефіціарів великих активів в аграрному бізнесі. Список був складений на підставі експертних оцінок, а також з урахуванням фігурантів рейтингів минулих років.
Основа методики — оцінка чистих активів в агросекторі.
Базовим обмеженням при проведенні оцінки вартості активів була відсутність необхідної й достатньої інформації щодо результатів діяльності за 2017 рік абсолютної більшості підприємств, бенефіціарами яких є фігуранти списку. Виходячи з цього, оцінка проводилася непрямими методами, включаючи екстраполяції даних за 2014–2016 роки та аналіз інформації у відкритих джерелах (експертні оцінки, інтерв’ю з представниками компаній) та інше. Вартість активів оцінювали в кілька етапів. Спочатку на підставі бази даних, що містить фінансову звітність українських компаній, був сформований список підприємств, пов’язаних із фігурантами відносинами власності/контролю. У ході оцінки були проаналізовані понад 800 таких підприємств.
Потім публічні компанії були оцінені на підставі наявної актуальної інформації на період проведення аналізу (2–6 квітня 2018 року) по їх капіталізації, структурі власності, опублікованій фінансовій звітності. Непублічні компанії оцінювалися за допомогою ретроспективного аналізу фінансової звітності з використанням інструментів прогнозування і системи коефіцієнтів, розробленої на підставі результатів господарської діяльності аграрних підприємств, що опублікували фінансову звітність за 2017 рік. У результаті аналізу був складений підсумковий шорт-лист з 20 фігурантів, ранжованих за розрахунковою величиною суми активів. Для низки фігурантів початкового списку не було можливості провести оцінку активів через відсутність достатніх даних у наявних базах. Вони не включені до підсумкового рейтингу, хоча є ймовірність, що відповідно до фактичних активів можуть бути присутніми у ньому.
У деяких випадках бралася до уваги інформація, опублікована у відкритих джерелах, про наявність великих обсягів заборгованості компаній, асоційованих із фігурантами списку.

 

 

№1 ЮРІЙ КОСЮК

№2 ПЕТРО ПОРОШЕНКО

№3 ОЛЕГ БАХМАТЮК

№4 АНДРІЙ ВЕРЕВСЬКИЙ

№5 ОЛЕКСІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ

№6 ВІКТОР ІВАНЧИК

№7 ЄВГЕН СІГАЛ

№8 ВІКТОР ПОНОМАРЧУК

№9 БОРИС КОЛЕСНІКОВ

№10 РАФАЕЛЬ ГОРОЯН

№11 ТЕТЯНА ЗАСУХА

№12 ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВ

№13 ВСЕВОЛОД КОЖЕМЯКО

№14 БОРИС БЄЛІКОВ, ВІТАЛІЙ ВЕРЕСЕНКО

№15 ТОМ АКСЕЛЬГААРД

№16 СЕРГІЙ ТАРАСОВ

№17 ОЛЕКСАНДР І ГАЛИНА ГЕРЕГИ, ВОЛОДИМИР БАРЦЕСЬ

№18 ВІКТОР ЗАВОРОТНІЙ

№19 ОЛЕКСАНДР КУЗЬМІНСЬКИЙ

№20 ВІКТОР КУПАВЦЕВ

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here