Зміна курсів валют суттєво не вплинула на капіталізацію українських агрохолдингів — експерти

У 1-му кварталі 2018 року капіталізація українських агрохолдингів, акції яких котируються на закордонних біржах, в цілому характеризувалася нестабільною динамікою. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

«Почавши рік з €2,57 млрд і досягнувши €2,93-3 млрд 24-30 січня, капіталізація агрохолдингів знизилася до €2,75 млрд в кінці 1-го кварталу. На початок і кінець 2017 року вона також становила €2,6-2,7 млрд. Це свідчить про певну стабільність у вартості українських агрохолдингів на світовому ринку», — говориться в повідомленні.

На думку експертів УкрАгроКонсалту, це пов’язано з тим, що початок минулого року хакрактеризувався сприятливими прогнозами погодніх умов для високого врожаю, деякою стабілізацією макрофінансової ситуації в країні, початком практичного розгляду питання про відкриття ринку землі.

«Напрямок тренду капіталізації задають «Миронівський хлібопродукт» і «Кернел», чиї акції котируються на Лондонській і Варшавській фондових біржах, які були в мейнстримі зростання світових ринків на старті 2018 року. Але з перших днів лютого на ринках почалася корекція. Зниження котирувань експерти також пояснювали швидким зростанням прибутковості американських держоблігацій і пов’язаними з ним побоюваннями щодо зростання інфляції і підвищення процентної ставки Федеральної резервної системи», — відзначають експерти.

За їх даними, акції «Миронівського хлібопродукту» відреагували понижувальною динамікою котирування на тлі напруги навколо ситуації з реструктуризацією заборгованості бенефіціара МХП. Акції «Кернела» таким же чином відреагували котируванням на зниження фінансових результатів і наміри скоротити земельний банк.

У 1-му кварталі UAIndex агрохолдингів коливався в діапазоні 4,5-5,2 п. Рік розпочався з 4,56 п., а в кінці березня склав 4,87 п.

«При оцінці агрегованої динаміки капіталізації агрохолдингів, вираженої в євро, визначену роль відіграють обмінні курси. Велика частина українських публічних агрохолдингів представлена на Варшавській фондовій біржі, а найбільший за капіталізацією — МХП — на Лондонській фондовій біржі. Протягом 1-го кварталу проходило поступове ослаблення польського злотого по відношенню до євро і незначне зміцнення фунта стерлінгів», — йдеться у повідомленні.

На думку експертів, зміна курсів суттєво не вплинула на зміни капіталізації українських агрохолдингів в зазначений період.

Як повідомляв LANDLORD, в Україні функціонують 11 аграрних компаній, акції яких розміщені на фондових біржах Лондону та Варшави. Перше місце за ринковою капіталізацією традиційно посідає «Миронівський хлібопродукт», далі йде агрохолдинг «Кернел», а замикає трійку лідерів «Астарта».

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here