Європейські ціни на масло досягли свого піку

Ціни на вершкове масло у Європі, схоже, досягли свого піку. Нині ціна за тонну продукту становить 7000 євро. Згідно за даними Єврокомісії, виробництво європейського масла в першому півріччі скоротилося на 5,5%.

 

«Вважаю, що саме зараз вершкове масло досягло найбільшої цінової позначки. Це нетипово, бо зазвичай ціна на продукт зростає на Різдво або День подяки», — каже генеральний директор Ornua Кевін Лейн. Компанія — найбільший у Ірландії експортер молочних продуктів.

Кевін Лейн прогнозує, що надалі ціна на вершкове масло не підвищуватиметься, оскільки з точки зору споживачів продукт перестане бути доступним, цитує dairyfoods.com.

«Масло посідає важливе місце у раціоні, але зараз популярне більш, аніж будь-коли.  Стійкий попит на масло протримається й надалі, якщо ціна буда стабільною», — каже Лейн.

За інформацією Українського клубу аграрного бізнесу, торік із загальних 12 000 тонн на європейський ринок була поставлена 741 тонна українського масла. За першу половину нинішнього року — 1 300 тонн.

Оскільки піврічна квота на вершкове масло становить 900 тонн, то 400 тонн продукту експортували з доплатою 10% мита. Перевага українського масла – його ціна, що значно нижча за європейську.

 

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here