Тваринництво без ризиків

Дмитро Новаковський, лікар ветеринарної медицини, департамент технічної підтримки LIVISTO: «Компанія LIVISTO розробила інноваційний препарат менбутил, незамінний у лікуванні порушень системи травлення у тварин»

Порушення травлення — розповсюджена проблема у тваринництві. Найчастіше вони трапляються у так звані перехідні періоди, коли тварини стикаються зі стресами, змінами в гормональному стані та обміні речовин, перебудовою органів та систем у процесі росту. Спричинювати розлади травлення можуть і порушення енергетично-протеїнового та вуглеводно-ліпідного обмінів. Часто лікування, направлене на стримування, або нівелювання симптомів, замість усунення причин та кардинального впливу на порушення травлення, лише шкодить тварині. Спеціалісти компанії LIVISTO, розробляючи ефективні засоби лікування розладів травної системи тварин, діяли за принципом кардинального впливу на виникнення та розвиток порушень травлення. У результаті досліджень був винайдений препарат Менбутил, який регулює розвиток порушень травлення на етапі виникнення, кардинально змінює їх перебіг та зупиняє патологічні процеси для покращення стану тварин, виграшу часу для подальшої підтримувальної терапії. Це — своєрідна швидка допомога при будь-яких порушеннях травлення.

Унікальність препарату — у можливості використання практично в усіх видів тварин (окрім родини котячих), швидкій дії, прискореному відновленні організму та відсутності періоду очікування. Усе це надає Менбутилу перевагу над іншими препаратами у лікуванні порушень травлення.

Менбутил із діючою речовиною менбутон стимулює функцію шлунково-кишкового тракту. Впливаючи на шлунок, він збільшує секрецію пепсиногену, що приводить до більш швидкого розщеплення протеїнів на пептиди. Подальша дія на підшлункову залозу веде до збільшення секреції трипсиногену, який забезпечує розщеплення пептидів на амінокислоти та пропорційне розщеплення ліпідів та вуглеводів під дією панкреатичних ензимів. Вплив на печінку та жовчний міхур полягає в збільшенні секреції жовчі у кількісному виразі та в якісному складі, що в свою чергу приводить до прискорення метаболізму та виведення токсичних продуктів обміну. Збільшення виділення жовчі в дванадцятипалу кишку позитивно впливає на емульгацію жирів та активацію харчових ліпаз. Характерною особливістю дії Менбутилу є вплив на розвиток патології, а не маскування наслідків.

Його можна застосовувати у комплексному лікуванні будь-яких розладів травлення, токсемій, кетозів, відсутності апетиту та гіпотонії передшлунків, печінкової недостатності та дисфункції підшлункової залози. Звичайно, цей препарат не панацея, але він є надійним помічником для швидкої допомоги при лікуванні тварин. Використання Менбутилу при кетозі великої рогатої худоби дозволяє швидко знизити рівень кетонових тіл у крові тварин, підвищити апетит та стимулювати власні сили організму, виправити порушення обміну речовин. Застосування препарату у телят в періоди зміни корму, переходу з молозива та молока на ЗЦМ та грубі корми стимулює жовчовиведення, збільшує перетравність корму, покращує засвоєння жиророзчинних вітамінів тощо. Усі ці фактори позитивно впливають на рівномірність процесів в організмі телят, прискорюють ріст та розвиток усього організму. У вирощуванні та виробничому використанні кіз та овець Менбутил гостро необхідний при будь-яких токсеміях, включаючи токсемії при вагітності, печінковій недостатності та порушеннях травлення, які часто виникають у козенят та ягнят. При розведенні свиней прояви кетозів у свиноматок, а також часті порушення апетиту та травлення у поросят зустрічаються на кожному господарстві, де немає можливості забезпечити індивідуальний підхід до годівлі та утримання кожної тварини різних вікових та продуктивних груп. Практичний досвід застосування Менбутилу у свиней показав відновлення апетиту у свиноматок та покращення стану поросят уже за 30–40 хвилин після застосування.

У промисловому та спортивному конярстві багатьох проблем завдають кишкові коліки, пов’язані з перегодовуванням коней, напуванням водою неналежної температури після фізичних навантажень, інтоксикації внаслідок кормових отруєнь та інфекційних захворювань. Менбутил допоможе у комплексному лікуванні при всіх цих захворюваннях. Проте препарат не діятиме при ниркових коліках та проблемах, пов’язаних з іншими системами, окрім травної.

Племінні тварини потребують особливого дбайливого ставлення для максимального продовження їх племінної та господарської цінності, і Менбутил повинен бути в аптечці швидкої ветеринарної допомоги у будь-якому тваринницькому господарстві.

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here