Топ-15 найзатребуваніших професій в агросекторі

Коли мова заходить про перспективи розвитку аграрної галузі, в усьому світі не в останню чергу згадують про проблеми з кадрами. І український агропромисловий сектор тут не виключення. Журнал Landlord вирішив з’ясувати, яких саме спеціалістів бракує аграріям. Для цього ми звернулися безпосередньо до компаній та до кадрових і консалтингових агентств.

 

В експертно-аналітичному центрі міжнародного кадрового порталу hh.ua ми дізналися, що у першому півріччі 2018 року роботодавці шукали переважно головних агрономів та агрономів-консультантів, ветеринарних лікарів, механіків з ремонту та випуску сільськогосподарської техніки, агрохіміків, завідувачів складу, аналітиків з впровадження CRM, менеджерів з продажу, зоотехніків, трактористів, рибоводів, технологів-консультантів з виробництва комбікормів, зернотрейдерів, інженерів з ремонту, управлінців.

Серед вимог, які висувають роботодавці до потенційних співробітників, була наявність профільної вищої освіти, знання технологій виробництва, наявність усіх потрібних допусків та дозволів, знання порядку ведення звітності тощо.

За словами спеціалістів «HeadHunter Україна», надходження найбільшої кількості пропозицій від роботодавців спостерігається, як правило, у березні. Наступна хвиля йде у червні-липні. Пошукачі починають більш активно шукати роботу також сезонно — протягом останнього року піки активності припали на лютий-березень та червень-липень. Кажучи про рівень конкуренції, аналітики зазначають, що впродовж І півріччя 2018 року він перебував на позначці три-чотири особи на місце по усьому ринку праці. Показник hh-index, який визначає співвідношення кількості резюме до кількості вакансій, був найвищим у березні та квітні — 3,7. Найнижчий рівень конкуренції припав на червень — 3,1. В аграрній сфері спостерігається досить низький рівень конкуренції й можна говорити про потребу у фахівцях. Співвідношення вакансій і резюме свідчить про те, що кількість активних пошукачів значно менша, ніж кількість вакансій. Наразі роботодавцям доводиться конкурувати за кваліфікованих працівників, а не навпаки. Аналіз бази вакансій та резюме, а також опитування роботодавців та пошукачів показують, що агросектор тримає доволі стабільні позиції. І це притому, що українським роботодавцям цієї сфери доводиться докладати все більше та більше зусиль, щоб утримувати співробітників та залучати нових.

Спираючись на ці дані, ми проаналізували за останній місяць понад тисячу наявних в інтернеті вакансій на порталах hh.ua та work.ua. Знаючи загальну кількість наявних вакансій та кількість вакансій, що припадає на кожну професію, ми виявили спеціальності, на які існує найбільший попит.

На зазначені у рейтингу 15 спеціальностей припадає понад 80% усіх запитів роботодавців.

Текст: Марина Брикимова

№1 Менеджер з продажу/торговий представник

2 Агроном

№3 Ветеринар

№4 Тракторист/комбайнер/водій/механізатор

№5 Керівник відділу/директор підрозділу

№6 Інженер із сервісно-гарантійного обслуговування сільгосптехніки

№7 Зоотехнік/зооінженер

№8 Різноробочий

№9 Менеджер із закупівель сільгоспкультур/зернотрейдер

№10 Еколог

№11 Оператор тваринницького комплексу

№12 Лаборант (аналіз зерна)

№13 Слюсар-ремонтник

№14 Оператор на виробництво

№15 Збирач грибів

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here