Рада підприємців прогнозує подорожчання агропродукції внаслідок введення квот на імпорт нафтопродуктів

В Раді підприємців при Кабінеті Міністрів вважають, що реалізація ініціативи «Укртатнафти» щодо обмеження імпорту бензинів і дизельного палива з 1 травня 2018 року призведе до подорожчання агропродукції та зростання витрат аграріїв.

Зокрема, в листі Ради до віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва щодо даної ситуації акцентується увага на ризику дефіциту нафтопродуктів в період їх пікового споживання аграріями.

«За офіційною статистикою, в 2016 році витрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі витрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита в розмірі 30% зазначені витрати зростуть більш ніж на 7 млрд грн, що спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків «, — йдеться.

На думку Ради підприємців, нафтопродукти є соціально значущим товаром, що безпосередньо впливає на собівартість і ціну кінцевої продукції. У зв`язку з цим Рада підприємців вважає за необхідне не підтримувати ініціативу застосування будь-яких попередніх, або остаточних антидемпінгових заходів на ринку нафтопродуктів.

У березні ПАТ «Укртатнафта» звернулося до Мінекономрозвитку з проханням ввести для бензину і дизельного палива російського та білоруського виробництва квоти на безмитний імпорт в 3 етапи, поступово знижуючи їх до 30% українського ринку. Для палива інших країн компанія просить з 1 травня 2018 року встановити квоту на рівні 30% українського ринку.

Як повідомляв LANDLORD, експерти прогнозують, що в 2018 році витрати аграріїв на паливно-мастильні матеріали під час весняно-польових робіт зростуть на 27-30%.

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here