Надійне плече: ТОП-15 банків, що кредитують агросектор

Текст: компанія Kreston GCG

 

Відсутність дешевого фінансування — один з факторів, що стримують розвиток українського агросектора. Журнал Landlord спільно з аудиторсько–консалтинговою компанією Kreston GCG з’ясували, хто і на яких умовах готовий фінансувати українських аграріїв.

Рейтинг банків України, які пропонують найпривабливіші умови кредитування та підтримки аграріїв, створювався Kreston GCG на основі анкетування фінустанов. Анкета включала загальні питання стосовно політики банку щодо кредитування аграріїв, конкретних пропозицій у сфері кредитних програм і партнерських пропозицій, актуальних кредитних продуктів, обмежень за профілями компаній, які можуть бути прокредитовані, тощо. Також учасникам опитування пропонувалося сформулювати загальні тенденції та плани по роботі банку в даному секторі бізнесу, розповісти про унікальні продукти та умови, що пропонуються банком представникам агросектора.

Опитування проводилося в липні 2018 року. Також для отримання більш глибокої, детальної та змістовної інформації по конкретних банківських продуктах і унікальних пропозиціях була проведена низка експертних інтерв’ю з топ-менеджментом банків — учасників дослідження.

У дослідженні взяли участь банки, що входять до топу різних рейтингів: за розмірами активів, за стійкістю (рейтинг Мінфіну), надійністю (рейтинг «Форіншурера»), а також активно позиціонують себе як такi, що працюють з агросектором.

Для підсумкового рейтингу банки оцінювалися за 18 критеріями. Кожному з цих критеріїв була присвоєна «вага» відповідно до ступеня їх значущості та привабливості для аграріїв при прийнятті рішення про отримання кредиту в тій чи іншій фінустанові. До найбільш значущих критеріїв віднесені: розмір річної відсоткової ставки за користування кредитом, необхідність передачі в заставу майна при отриманні кредиту, кількість документів, які повинен надати банку потенційний позичальник, наявність у банку обмежень/переваг щодо профілю діяльності агрокліента та його регіональної представленості, площі оброблюваної землі. Менш значущі критерії такі: різноманітність і кількість кредитних програм у банку, розмір банківської комісії, мінімальний і максимальний ліміти надання у кредит коштів, строки прийняття рішення банком про видачу кредиту і надання коштів після прийняття рішення тощо.

Журнал Landlord і компанія Kreston GCG не несуть відповідальності за достовірність та актуальність інформації, наданої представниками банків, які брали участь в анкетуванні.

№1 ОТП Банк

№2 Райффайзен Банк Аваль

№3 ПУМБ

№4 Мегабанк

№5 Ощадбанк

№6 ПроКредит Банк

№7 Кредит Дніпро

№8 Креді Агріколь

№9 УкрСіббанк

№10 Укргазбанк

№11 Агропросперіс

№12 Кредобанк

№13 Таскомбанк

№14 Правекс-Банк

№15 Південний

Схожі статті

2 COMMENTS

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here