На Прикарпатті планують засіяти 374 тис. га

Агропідприємства Івано-Франківської області планують посіяти зернові та технічні культури на площі 374 тис. га. Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку обладміністрації.

За даними відомства, зниження температури протягом березня та на початку квітня затримало на 20-25 днів комплекс весняно-польових робіт, але зараз сільгоспвиробники вже завершили підживлення озимих культур на зерно та озимого ріпаку.

«Незважаючи на це, загальна площа посівів в області прогнозується на рівні минулого року (374 тис. га). Станом на 16 квітня в області засіяно 22,3 тис. га ярими культурами, в т. ч. в сільськогосподарських підприємствах — 6,8 тис. га, що становить відповідно 9,3% і 6,6% до прогнозу. Ранніх зернових посіяно на 15,7 тис. га, в т. ч. в сільськогосподарських підприємствах — 4,3 тис. га (відповідно 50% і 40% до прогнозу)» — йдеться у повідомленні.

Прогнозована потреба в коштах сільськогосподарських підприємств на посівну складає 1,15 млрд грн, з яких 1 млрд грн — власні кошти, 157 млн грн – кредитні аграрії планують забезпечити за рахунок комерційних кредитів – 68 млн. грн. та банківських кредитів – 89 млн. грн.

За інформацією відомства, дефіцит насіння, мінеральних добрив та засобів захисту рослин на ринку відсутній.

Як повідомляв LANDLORD, станом на 16 квітня посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 1,2 млн га, що складає 51% до прогнозу.

Озимі культури на зерно під урожай 2018 року були посіяні на 7,3 млн га, в тому числі пшениця – на 6,3 млн га, ячмінь – на 0,8 млн га, жито – на 149,4 тис. га. Озимий ріпак на зерно посіяний на 1 млн га.

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here