Камери зберігання

Landlord дослідив український ринок елеваторів і склав свій рейтинг виробників потужностей для зберігання

В Україні останні роки обсяги валового збору врожаю зернових культур стабільно зростають. У 2016 році він сягнув 66 млн тонн (на 5,9 млн тонн більше проти 2015‑м) і став рекордним за всю історію країни. Не дивно, що потреба українських агровиробників у будівництві зерносховищ зростає, а в будівників елеваторів, у свою чергу, зростають замовлення. У цьому номері ми вирішили дослідити ринок елеваторної галузі. (Детальніше читайте в огляді ринку на с. 33).

 

За інформацією агентства «АПК‑Інформ», загальний обсяг уведених в експлуатацію у 2016 році зерносховищ становив 1,31 млн тонн, а сукупні потужності зі зберігання за підсумками року сягнули 49,4 млн тонн. За перше півріччя 2017 року в експлуатацію було здано зерносховищ уже на 1,02 млн тонн одночасного зберігання (без урахування зерноочисних і зерносушильних пунктів).

Нині агровиробники активно будують нові об’єкти та нарощують потужності вже наявних сховищ. За оцінками компанії KMZ Industries, обсяг ринку у 2016 році в грошовому вираженні перевищив 3 млрд гривень, і тенденція його зростання збережеться протягом наступних 3–5 років. Дефіцит потужностей для зберігання експерти оцінюють на рівні 30 млн тонн.

Як зазначають експерти, в Україні спостерігається скорочення будівництва великих спеціалізованих елеваторів, оскільки нині активніше розвивається сегмент дрібних і середніх зерносховищ. Так, наприклад, один із учасників нашого рейтингу, компанія «Варіант Агро Буд», що активно співпрацює з фермерами, за 2016–2017 рр. значно збільшила кількість реалізованих об’єктів і продемонструвала значне зростання потужності власного виробництва. Як зазначають у компанії, на сьогодні виробництво вже повністю заповнено замовленнями по лютий 2018 року включно (історію успіху компанії читайте на с. 48).

Завод елеваторного обладнання «Сокіл», більшість проектів якого також становлять фермерські елеватори, збільшив обсяги виробництва за останній рік на 45%. У свою чергу обсяги продажів KMZ Industries нинішнього року вже перевищили показники минулого року на понад 65%. Загалом усі учасники рейтингу відмічають збільшення замовлень.

У нашому рейтингу ми відібрали провідних вітчизняних операторів елеваторного ринку за обсягом збудованих в Україні потужностей зі зберігання за три роки — з 2014‑го по 2016 рік. Рейтинг складено на основі даних компаній.

 

№1 «KMZ Industries»

№2 «Лубнимаш»

№3 «Зернова столиця»

№4 «Варіант Агро Буд»

№5 «Югелеватор»

№6 Завод елеваторного обладнання «Сокол»

* Обсяг потужностей реалізованих проектів у період з 2014-го по 2016 рік (за 3 роки).

 

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here