Формула прибутків

ПАВЛО КОПТЕНКО, ГІП ТОВ «ТД «ЮГЕЛЕВАТОР»

 

Оскільки зерно — експортна продукція, його якість, безпека та надійність мають відповідати найвищим вимогам. Досягти цього можна лише на сучасному елеваторному комплексі. Головні переваги сучасного обладнання — повна автоматизація процесу, вища продуктивність та енергоефективність, що дозволяє аграрію зменшити собівартість очищення, сушіння та зберігання зерна, забезпечує оперативність на всіх технологічних етапах.

У такому зерносховищі покращуються якісні показники збіжжя після сушіння та очищення від домішок. Застосування високопродуктивного обладнання дозволяє в короткі терміни в сезон прийняти великі обсяги зерна на зберігання і провести відвантаження споживачеві. Усе це вкупі дає можливість аграрію отримати максимальний прибуток.

На сучасному зерносховищі обов’язково є лабораторія, обладнана автоматичними пробовідбірниками та устаткуванням для експрес-аналізу зерна. Гіроскопічним автоматичним пробовідбірникам доступні будь-які закутки кузова, причепа, залізничного вагона, та й вибірку зерна вони роблять більш репрезентативною. За лічені хвилини у лабораторії визначають різні якісні показники зерна та заносять дані до комп’ютера. Немає сенсу порівнювати їх ефективність — і за швидкістю, і за якістю — з ручним способом відбору проб.

Металеві елеватори комплектуються системами температурного контролю, аерації та аспірації. Вогнища самозігрівання зерна легко виявляють завдяки системі термометрії та ліквідують за допомогою активного вентилювання в силосах, перекиданням зерна з бочки в бочку.

Керована комп’ютером сучасна зерно-сушарка здатна працювати в автоматичному режимі, підтримуючи рівномірну задану вологість зерна на виході завдяки застосуванню передових технологій сушіння.

Зараз багато навіть великих агрогосподарств практикують збереження врожаю у складах підлогового зберігання. Цей спосіб має низку недоліків: зокрема, не передбачає засобів, що сприяють автоматизації процесів навантаження і розвантаження; там відсутні комунікації, необхідні для збереження товарного вигляду продукції, — вентиляція, система контролю температури і вологості. Для організації підлогового зберігання зерна необхідний майданчик значних розмірів; на ньому велика ймовірність втрати якості зерна з огляду на прямий вплив природних факторів.

Ефективною заміною застарілого методу є силоси для зберігання зерна із високоміцної оцинкованої сталі як із конусним, так і з плоским дном. Вони не мають перерахованих вище недоліків, здатні довго зберігати збіжжя без значних втрат його якості.

Щоб комплекс був максимально продуктивним і приносив господарю максимальну вигоду, раджу при комплектації обладнання елеватора збалансувати технологічну схему. Наприклад, якщо власник елеватора планує придбати зерноочисне та зерносушильне обладнання продуктивністю 50 т на годину, слід врахувати, що транспортне обладнання має бути орієнтовно на 20% більшої продуктивності. Також на стадії проектування і підбору обладнання необхідно прагнути до мінімуму транспортних елементів, оскільки збільшення кількості механізмів призводить до додаткового псування зерна.

ТОВ «ТД «Югелеватор» виробляє великий асортимент обладнання для зберігання та транспортування зерна. Застосування зносостійких матеріалів, міцна конструкція забезпечують максимальну працездатність транспортного устаткування і силосів протягом всього терміну служби. Проста заміна деталей, що зношуються, сприяє мінімізації перерв на техобслуговування і високому ступеню постійної готовності обладнання. При розробці проектної документації на зерносховища необхідно приділяти велику увагу сучасним методам автоматизації виробничих процесів. Завдяки електронним пристроям на сучасному технічному рівні можливе постійне спостереження за основними виробничими процесами та контроль за експлуатаційними характеристиками обладнання.

Зараз при придбанні нового обладнання українського виробництва власник елеватора отримує можливість повернути 25% його вартості завдяки державній програмі компенсації. Відтак можна не витрачати додаткові кошти на модернізацію старих механізмів, адже використання нових стало ще вигіднішим.

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here