Агрофірма ім. Довженка, що входить до холдингу «Астарта», відтепер має сучасний кормовий центр, що здатен прогодувати до 15 тисяч корів на добу. Його звели на пустирі у селі Шишаки на Полтавщині. В агрофірмі налічується 14 тисяч дійного поголів’я ВРХ.

«Перший в Україні кормовий центр забезпечить потреби не тільки поголів’я нашої компанії, але й місцевих фермерських господарств», — переконаний генеральний директор агрофірми Віктор Скочко.

Подібний комплекс в Україні дасть новий поштовх розвитку молочного скотарства, кажуть експерти.

«Перехід на центральне контрольоване годування вже збільшило середній денний надій на 5 кг, — зазначає у Facebook аналітик молочних ринків Максим Фастєєв. — Максимальне капасіті — 900 тонн корму на добу, що в три рази більше від сьогоднішнього обсягу в 300 тонн. Збільшення виходу обсягу кормів дозволить реалізовувати товар в фермерські та сільгосппідприємства Полтавської області, а при сьогоднішній ціні реалізації молока 9,40 грн/кг і собівартості близько 6 грн/кг окупність проекту може відбутися лише за рік».

Минулоріч виробництво молока в «Астарті» зросло на 5% — до майже 107 000 тонн за незмінної кількості поголів’я. Понад 40% поголів’я великої рогатої худоби холдингу утримується в Агрофірмі ім. Довженка, тут же виробляється 50% загального обсягу молока. Окрім власне молочних ферм, у складі агрофірми є комплекс на 5 200 голів, а також збудований в 2017 році кормоцентр для ВРХ.

«Наша компанія інвестує значні суми в розвиток агропромислового виробництва в Україні, – каже операційний директор «Астарти» Желько Ерцег. – Минулоріч на впровадження проектів витратили $40 млн, в планах на найближчі 3 роки вкласти ще $80 млн».

Протягом багатьох років компанія «Астарта», знана як національний лідер з виробництва цукру, є одним із найбільших в Україні промислових виробників молока. Загальне поголів’я ВРХ у господарствах складає більше 30 000 голів, з них дійне стадо – понад 15 000 голів.

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here