Аналітики прогнозують зловживання з боку молочарів держпрограмою підтримки агросектору

Реалізація державної програми підтримки аграрного сектору в частині компенсації за велику рогату худобу є ризикованою, бо деякі виробники молока відтепер будуть утримувати корів незалежно від їх ефективності заради отримання додаткових коштів. Таку думку в коментарі LANDLORD висловив провідний аналітик молочних ринків аналітичної агенції «Інфагро» Максим Фастєєв

 

«В останні роки поголів’я скорочується. Але скорочується саме неефективне поголів’я, яке псувало статистику надою. При цьому кількість товарного молока, що надходить від сільгоспвиробників, збільшується. Відповідно, надої в останні роки значно зросли. Ми йдемо нормальними темпами до гарних показників виробництва, вирівнюємо в середньому по країні продуктивність худоби», — зазначив аналітик.

За словами Фастєєва, компенсація кредитів на тваринницькі комплекси — непогане рішення, якщо воно дійсно буде втілене в життя.

«Але головне питання — наскільки ці можливості будуть доступні всім. Наскільки я знаю, зараз плануються до запуску кілька дуже великих проектів, що лобіюються людьми, які мають великі ресурси. І важливо, аби вся дотація не опинилася у п’ятірки проектів», — підкреслив Фастєєв.

Як повідомляв LANDLORD, Кабінет Міністрів подовжив до 1 травня термін подання документів для отримання дотації 1,5 тис. грн/рік на одну корову. Також держпрограма підтримки агросектору передбачає дотацію 2,5 тис. грн/рік на утримання телят до однорічного віку.

Схожі статті

1 COMMENT

  1. Цікаво, цей «аналітик» живу корову бачив? Одного міністерського чиновнико послали працювати на село, на ферму. От він прийшов в коровник, і питає у доярки, це що стоїть. Вона відповідає — це корови. А то що в кінці ферми? А то бугай. І що, один бугай на всіх корів? Я такого неподобства не потерплю. При мені кожна корова буде мати свого бугая! Це мабудь був цей «аналітик», або його батько.

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here