Аграрії залучили 2,85 млрд гривень завдяки аграрним розпискам

Від початку реалізації проекту аграрних розписок в Україні у 2015 році і до сьогодні вітчизняні аграрії залучили 2,85 млрд грн для розвитку бізнесу. Такими результатами поділився Кирило Мухомедзянов, спеціаліст із фінансового сектору проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» повідомляє прес-служба ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

 

За даними експерта, загалом в Україні за цей період було видано 457 аграрних розписок, з яких 285 фінансових – залучено 1,25 млрд грн та 172 товарні – залучено 1,6 млрд грн.

«До 2018 року в Україні діяв пілотний проект, який включав кілька областей. Цьогоріч його дія інструменту фінансових розписок розширилася на всю територію країни», — каже фахівець.

Мухомедзянов додав, що лише у 2018 році аграрії залучили 1,7 млрд грн за 275 розписками.

За його словами, інструментом аграрних розписок можуть користуватися усі без виключення виробники — від дрібних і середніх до агрохолдингів. Хоча насамперед цей інструмент зорієнтований на сегмент невеликих гравців.

За даними IFC, за 2015-2018 роки інструментом аграрних розписок скористалися переважно середні та дрібні господарства — 53% і 38% відповідно.

«Наразі ми працюємо над створенням можливості використовувати аграрні розписки у тваринництві, зокрема свинарстві та молочарстві», — додав Мухомедзянов.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, в Україні, станом на початок грудня 2017 року було оформлено близько 170 аграрних розписок. Тоді фермери залучили 1,120 млрд. гривень.

Схожі статті

Залиште коментарій

Please enter your comment!
Please enter your name here